logo

Anamur Reklam

Atıcı: ‘Korku ittifak doğurdu’

24 Mart 2018047CHP Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı, Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, MHP’nin yüzde 10 barajını aşamayacağını, AKP’nin de yüzde 50+1’i alamayacağı korkusunun bu partileri ittifaka ittiğini öne sürdü. Atıcı, “Daha düne kadar birbirlerine ağza alınmayacak küfürleri eden parti liderleri her ne olduysa dost ve kardeş olmuştur.  Dostluk ve kardeşlik iyidir ancak çıkar ilişkisiyle kurulan dostluklar bizim anladığımız anlamda dostluk değildir ve ülkemize yarar getirmez. Bu onların tercihidir ama bize göre acizliğin bir göstergesidir” dedi.

“MİLLETTEN BAŞKA İTTİFAK YAPACAĞIMIZ YAPI YOK”
Atıcı, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında; AKP ve MHP arasındaki “çıkara dayalı” ittifaka taban çalışmasıyla ve tabanda milletin yapacağı ittifaklarla karşılık vereceklerini söyledi. Atıcı, “Bizim milletten başka ittifak yapacağımız bir yapı yoktur. Sandık çevresi örgütlenmesi projesi tam da milletin ayağına giden, milletle ittifak yapmaya çalışan ve milletin kendi egemenliğine doğrudan doğruya sahip çıktığı bir sistem, bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bu modelin daha önce denendiğini, referandum öncesinde kullanıldığını ve epeyce bir başarı sağladığını gördük. Şimdi oradan aldığımız güçle tekrar önümüze bakıyoruz” diye konuştu.
Partisinin 2019’a giden süreçte CHP Parti Okulu ile hem partinin kadrolarını yetiştirmek hem de partinin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda oydaş kazanma amacıyla kurulduğunu vurgulayan Atıcı, parti kadrolarını yetiştirmeye yönelik, temel siyaset eğitimi, sosyal demokrat ideoloji eğitimi, eğitim becerileri kursu, sosyal demokrat politikalar eğitimi, liderlik eğitimi, kriz yönetimi, öfke kontrolü ve yönetimi ile yönetici eğitimlerinin verildiğini bildirdi.
“FİKİRLERİNİZ İKTİDARDA DEĞİLSE İŞE YARAMAZ”
Tüm bu eğitimlerin partinin oy oranını artırmaya yönelik olmadığını anlatan Atıcı, şöyle devam etti: “CHP’nin ilelebet yaşaması için, eğitimli parti okulu kültürünü almış, partinin her noktasında ne olduğunu bilen, parti tüzüğünü, programını, projelerini ve tarihini bilen ve her yerde partiyi savunan deneyimli kadrolar bu eğitimlerle buradan yetişiyor. Ancak istediğiniz kadar eğitim alın, deneyimli, donanımlı olun fikirleriniz iktidarda değilse bir işe yaramaz.”
TABANDA ÖRGÜTLENMEYİ SAĞLAYACAK MODEL
CHP Parti Okulu’nun yaklaşık iki yıldır parti örgütlerinin yürüttüğü çalışmalara ek tabanda örgütlenmeyi ve ciddi oranda oy artışı sağlayacak sandık çevresi örgütlenme modelini de yaşama geçirdiğine işaret eden Atıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Bu modelde her sandık çevresini bir örgütlenme birimi olarak kabul ediyoruz ve ilçe başkanlarımızda her sandığı biri kadın biri erkek olmak üzere o sandıkta oy kullanan parti üyesi ya da gönüllüsü iki kişinin atanmasını istiyoruz. Atama yapılır yapılmaz, görev verilenlere yönelik sandık çevresi örgütlenmesi eğitimini (SÖRE) hızla gerçekleştiriyoruz. Bu, o sandıkta kimlerin oy kullandığını ve bu seçmenlere nasıl ulaşılacağını, bunlarla ne konuşulacağını ve ne konuşulmayacağını anlatan üç saatlik bir eğitim. Bu eğitimi alan sandık görevlisi arkadaşlarımızın aynı sandıkta oy kullanan diğer seçmenlere ulaşmasını istiyoruz. Onlara siyaset yapmalarını değil, aynı mahallede oturan ve aynı sandıkta oy kullanan seçmenlerle komşuluk ilişkilerini geliştirmelerini ve  ‘komşunu tanı, onu dinle ve bir iyilik yap’ sloganıyla çalışmasını istiyoruz. Bu şekilde yeni oydaşlar kazanmayı hedefliyoruz.  Her sandıkta yaklaşık 300 seçmenden 80 civarında seçmenin herhangi bir partiye sıkı sıkıya bağlı olmadığını öngörüyoruz. Bu projeyle hangi seçim olursa olsun, partimizin yeni üreteceği ve başka partilerin kopyalayacakları projeleri doğrudan doğruya üyelerimiz aracılığıyla evlerin içine kadar sokacağız.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com