logo

Anamur Reklam

Avrupa’ya gidecekler

Anamur Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-2020 yılları arasında yürülecek ‘2018-1-TR01-KA229-059848’ numaralı´´”If I Were” – Arts and Digital Democracy to Raise Participation to Social Activities Against Loss of Motivation and ESL´´ Erasmus projesinin 2. öğrenme-öğretme aktivitesni Polonya´nın Lagiewniki şehrinde gerçekleştirmişlerdi.
Anamur Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde, Letonya, İspanya, Romanya ve Polonya’dan ortak okullardan öğrenci ve öğretmenlerle ortak çalışmalar yürüttüler. Öğrenciler, Melihşah Hacıfazlıoğlu, İlaydanur Doğan, Elif Sude Kart ve Ömer Ali Titiz, Polonya’da İngilizce Öğretmeni Mesut BUDAK, Edebiyat öğretmeni Münire BUDAK, Coğrafya öğretmeni T. İlker ÇINARGİL ve müdür yardımcısı Selahattin AKYÜZ eşliğinde toplantılara katılmışlar, proje faaliyetlerini gerçekleştirmişler ve sanatsal etkinliklerde bulunmuşlardı. Proje ekibi, Plonya’nın Lagiewniki şehrinde, bir hafta süren çalışmalarının ardından yurda dönmüştü.
Okul öğretmen ve öğrencileri şimdilerde, projelerinin 2. yurtdışı ayağına hazırlanıyorlar. Yurtdışındaki 2. basamak faaliyetlerini ve toplantılarını İspanya Madrid’te, 21 Ekim-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Okulu öğrencileri Meryem SEPET, Emrullah İNCİRCİ, Onur TİTİZ ve Fatma Şükran ÇETİN, İspanya çalışmalarında temsil edecekler. İmam Hatip Lisesi’nin İspanya’dan ortağı olan Ies Isabel Martinez Buendia Okulunda da hazırlıklar devam ediyor. Öğrenciler, ev sahibi okulda, geçen dönem okullarında gerçekleştirdikleri, seçilmiş en iyi sanat performanslarını sergileyecekler. Yurtdışından, 5 farklı ülkeden gelen diğer katılımcı öğrencilerle birlikte hem İngilizce pratik yapma fırsatını bulacaklar, hem de diğer okullardan gelen öğrenci ve öğretmenlere okullarını, Anamur’u ve ülkemizi tanıtma fırsatı bulacaklar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com