logo

Anamur Reklam

Bahar & Asil Doğan çifti Anamur´un tanıtımına büyük katkı sağlıyor

gündem018

Anamur’da Antik Mozaik Sanat Galerisi sahipleri Bahar ve Asil Doğan Çifti, deniz kabuklarından el emeği göz nuru ile oluşturdukları şaheserleri doğa ve sanatseverlerle buluşturuyorlar. Yaz boyunca Anamur Belediyesinin düzenlediği kültürel faaliyetler kapsamında iskelede Masalım Çay Bahçesinde ürünlerini sergileyen Doğan Çifti, aynı zamanda üretim yapmaya devam ediyorlar.

8 yıldır yılmadan usanmadan deniz kabuklarından değişik figürler oluşturuyorlar. Doğan Çifti, sadece kendi işçilikleri ile oluşturdukları hediyelik eşyalarla Türkiye´nin birçok yerinde düzenlenen fuarlara katılarak hem sanatlarını icra ediyorlar, hem de Anamur´un tanıtımına büyük katkı sağlıyorlar.

Bahar Doğan, “Eşimle birlikte böyle bir işi yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Hedefimiz, daha büyük organizasyonlara katılarak Anamur´un ismini etkin bir biçimde duyurmaktır. Bu güne kadar halkımızın gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyorum.  Bu ilgi bizim şevkimizi arttırıyor. Doğan çifti,  sergiye gelen misafirlerine hem kültürel bilgiler veriyor, hem de ürünlerini satarak ekonomik bir gelir elde etmeye çalışıyor. Özellikle Anamur´a dışarıdan gelen yerli turistler Bahar-Asil Doğan çiftinin deniz kabuğundan yaptıkları hediyelik eşyalara büyük ilgi gösteriyorlar.gündem019 gündem020 gündem021

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com