logo

Anamur Reklam

Bakanlıktan Anamur ve Bozyazı’da inceleme

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Kredilendirme Daire Başkanlığı’ndan bir grup Anamur ve Bozyazı’da proje üretme konusunda incelemede bulundu.
Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, yerli muzun önemli miktarda ithalatı yapılan ve dışarıya ciddi miktarda döviz ödemesi olan bir meyve olduğunu belirterek, “İlçelerimizde üretimi yapılan kendine has aroması ve lezzeti bulunan muz meyvesinin yeni teknik ve teknolojilerle üretim miktarının arttırılması,kalitesinin yükseltilmesi ve dolasıyla ülke dışına ödenen döviz miktarlarının düşürülmesi gayesiyle ilgili olarak odamızın talebi üzerine bakanlıktan bir çalışma grubu inceleme yapmak üzere ilçemize geldi” dedi.
Çalışma grubunda bulunan Grup Sorumlusu Şube Müdürü Tahsin Tüfekçi, Yüksek Ziraat Mühendisi Engin Şenol, Makine Mühendisi H. Tarık Öncel ve Uzman Veysel Kolcu’nun Tarım İlçe Müdürlükleri, Anamur- Bozyazı Ziraat Odası Yönetimi ve Tarım Danışmanları ile birlikte çiftçilerle görüşüp yerinde proje üretme ile ilgili incelemeler yaptığını belirten Gümüş, “Talebimizi dikkate alan başta Tarım Bakanlığımız olmak üzere genel müdürlüklerimiz, ilçe teşkilatlarımız, tarım danışmanlarımız ve tüm üreticilerimize verdikleri desteklerden dolayı odamız adına teşekkür ediyoruz. Bu çalışmanın çok yararlı olduğuna ve ileride üretilecek projelere önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu. 7 Temmuz 2018030 7 Temmuz 2018032 7 Temmuz 2018033 7 Temmuz 2018034 7 Temmuz 2018035 7 Temmuz 2018036 7 Temmuz 2018037

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com