logo

Anamur Reklam

Balcı’dan İstiklal Marşı açıklaması

17 Mart 2018067TÜRKAV Anamur Şubesi Başkanı Ali Balcı, İstiklal Marşı’nın 97. yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Son Türk son nefesini vermedikçe bu marş susmayacak.

Ezan dinmeyecek.

Bayrak inmeyecek.

Bu marşın ithaf edildiği kahraman Türk Ordusu asla yenilmeyecek.

Daima muzaffer olacak.

Korkma diye başlayan, her cümlesi her kelimesi derin manaları beraberinde barındıran İstiklal marşımızın kabulünün yıl dönümü Büyük Türk Milletine kutlu olsun.

Bu kutlu marşı Türk Milletine armağan eden “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen Büyük şair Mehmet Akif ERSOY’ u da rahmetle ve minnetle anıyoruz.

TÜRKAV Anamur Şube Başkanlığı olarak bu anlamlı günde bir daha İstiklal marşımızı okumak manasını anlamak anladığımızı yaşamak ve taşıdığı kutlu manayı her nefere anlatmak aktarmak zorundayız.

Türk milletinin ve dahi kutlu devletimizin prangalara vurulmaya çalışıldığı şu günlerde İstiklal marşımızın derin manasını iliklerimize kadar hissetmek milletimize karşı olan sorumluluğumuzdur.

Nasıl ki Orhun abideleri Büyük Türk milletine yol göstermişse, nasıl ki Şeyh Edebalı nın Osman Gaziye nasihati bir cihan devletin temellerini kurmuş ise İstiklal marşımızda Kızıl Elmaya giden yolda taşıdığı kutlu manası ile Devletimize ve büyük Türk Milletine önderlik ve rehberlik edecektir.

Bu vesile ile yurdumuzun dört bir tarafında ve özellikle Afrin de zinciri başkalarının elinde olan eli kanlı hainlere karşı kahramanca mücadele veren Türk Silahlı kuvvetlerine ve Emniyet teşkilatımıza zaferler dilerken şehadet mertebesi ulaşmış şehitlerimize rahmet diliyorum.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com