logo

Anamur Reklam

BAŞBUĞ, 20’NCİ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

anamurgundem.com002Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hakk’a yürüyüşünün 20’nci yıl dönümü münasebetiyle Mevlid-i Şerif okutuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin efsane lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in 20 yıl önce ebediyete uğurlanmasının yıl dönümünde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Muğdat Camii’nde akşam namazına müteakip Mevlid-i Şerif okutuldu.

Akşam namazının ardından başlayan Mevlid’e Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Başbuğ’a gönül vermiş çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Kocamaz, gerçekleştirilen Mevlit ile ilgili “Başbuğumuzu kaybedişimizin 20’nci ölüm yıl dönümünde acımız halen ilk günkü kadar taze. Bizler rahmetli Başbuğ’un izinde yürümekten bir an olsun sapmayacağız, yorulmayacağız ve yılmayacağız. Rahmetli Başbuğumuzun bizlere bıraktığı emaneti dimdik ayakta tutacağız. Onun yürüdüğü yolun yılmaz bekçileri olarak Başbuğumuzun idealleri çerçevesinde ülkü mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Acısı halen yüreklerimizi sızlatan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anmak için bugün buradayız. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” dedi.anamurgundem.com003 anamurgundem.com004 anamurgundem.com005 anamurgundem.com006 anamurgundem.com007

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com