logo

Anamur Reklam

BASIN DUYURUSU

anamurgundem.com013İlimizdeki ilk ve ortaöğretim kurumları çevresinde uyuşturucu madde satışının yapılmasının ve bu yolla gençlerimizin uyuşturucu tuzağına çekilerek zehirlenmesinin önüne geçilebilmesi amacıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında; gerekli ön hazırlıklar yapılarak konuyla ilgili bilgiler operasyon seviyesine getirilmiş ve elde edilen tüm veriler adli makamlarla koordine edilmiştir.

 

Bu doğrultuda; Erdemli ilçesi Arpaçbahşiş, Çeşmeli, Kargıpınarı ve Tömük mahallelerinde bulunan ilk ve ortaöğretim okulları çevresinde uyuşturucu madde satışı yaptığı tespit edilen torbacı ve uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen şahıslara yönelik 09.11.2016 tarihinden 21.02.2017 tarihine kadar yapılan istihbari ve operasyonel çalışmalar sonucunda, farklı yer ve zamanlarda (9) ayrı operasyon icra edilmiştir.

 

Yapılan bu operasyonlar neticesinde toplam;

 

-              30 şüpheli şahıs,

-              5.900 gr esrar maddesi,

-              Kullanıma hazır olarak paketlenmiş halde 50 fişek esrar maddesi,

-              Kullanıma hazır 35 fişek eroin maddesi,

-              396 adet sentetik uyuşturucu hap (Extasy),

-              Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 1.550 TL nakit para ele geçirilmiştir.

 

Adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslardan (6)’sı tutuklanmış, (5) şüpheli şahıs hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir.

 

Emniyet ve asayiş ile kamu düzenin korunması amacıyla yürütülen çalışmalara aralıksız bir şekilde kararlılıkla devam edilecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com