logo

Anamur Reklam

BASIN DUYURUSU

anamurgundem.com015Mersin İl Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde emniyet ve asayişin temini maksadıyla yürütülen çalışmalar kapsamında;

 

20 Şubat 2017 tarihinde Antalya / Mersin D-400 Karayolu üzerinde icra edilen yol emniyet ve kontrol faaliyeti sırasında 33 LP 846 plakalı araç durdurulmuş ve bahse konu araçta yapılan arama neticesinde; yakılarak hurda hale getirilmiş çok sayıda bakır enerji nakil kablosu bulunması üzerine Anamur Cumhuriyet Savcılığına derhal bilgi verilmiş ve akabinde Cumhuriyet Savcısının talimatı ile araçta bulunan B.Ç., İ.Ç. ve A.Ç isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.

Öte yandan, Türk Telekom Müdürlüğü ile koordine kurularak teknik personel tarafından yapılan inceleme neticesinde de; hurda haline getirilmiş kabloların Türk Telekom’a ait iletişim, internet ve haberleşme kabloları olduğu tespit edilmiştir.

Anamur İlçe Jandarma Komutanlığı ile müşterek yapılan detaylı araştırma sonucunda ise; ele geçirilen hurda haline getirilmiş kabloların Anamur ilçesi Ormancık ve Güneybahşiş mahalleleri ile Bozyazı ilçesi Kömürlü ve Elmakuzu mahallelerinden değişik zamanlarda çalınmış olan kablolar olduğu değerlendirilmiştir.

 

Şüpheli şahısların ikamet ettiği ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

 

-  700 metre iletişim internet ve haberleşme kablosu,

-  800 metre iç kısmı çıkarılmış kablo,

-  1500 metre çelik kablo,

 

olmak üzere toplamda 615 kg hurda hale getirilmiş iletişim, internet ve haberleşme ağı kablosu ele geçirilmiştir.

 

Yapılan tahkikat neticesinde gözaltına alınan şüpheli şahıslar, 21.02.2017 tarihinde Anamur Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilmiştir.

 

Emniyet ve asayiş ile kamu düzenin korunması amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com