logo

Anamur Reklam

BASIN DUYURUSU

anamurgundem.com018Mersin ilinde huzur ve güven ortamının sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi amacıyla; Mersin İl Jandarma Komutanlığı ile Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışma neticesinde;

 

Tarsus ilçesinde Tarihi Eser Kaçakçılığı suçundan takibi yapılan S.B. isimli şahsın evinde bulunan tarihi eserleri satmak maksadıyla müşteri aradığı öğrenilmiştir. Yapılan araştırma ve istihbari çalışmalar neticesinde; S.B. isimli şahsın Tarsus ilçesi Çakırlı mahallesinde bulunan evinde ve eklentilerinde yapılan aramada; (124) adet sikke, (14) adet metal obje, (5) adet taş obje, (8) adet yüzük, (6) adet ok ucu olmak üzere toplam (157) adet çeşitli dönemlere ait tarihi eser ile birlikte (1) adet dedektör ele geçirilmiştir. Olay ile ilgili (1) şüpheli gözaltına alınarak işlemlerinin tamamlanmasına müteakip  adli makamlara sevk edilmiştir.

 

Binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan ve dünyanın en büyük açık hava müzesi kentlerinden biri olan ilimiz genelinde Mersin İl Jandarma Komutanlığınca tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye yönelik gayretlerimiz ve ayrıca bilgilendirici ve bilinçlendirici mahiyette seminer ve çalışmalar arttırılarak devam ettirilecektir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com