logo

Anamur Reklam
17 Mayıs 2013

Başkan Ballı ve Halkla ilişkileri….

Halkla ilişkiler açısından günümüzde vatandaş memnuniyetinin önemi giderek artıyor.

Aslında “vatandaş memnuniyeti” kavramı ticari kuruluşların kullandığı “müşteri memnuniyeti” anlayışının kamu kuruluşlarına uygulanmasıdır. Bu sebeple özellikle Türkiye’de son dönemlerde vatandaş memnuniyetini göz önünde bulunduran valilikler, kaymakamlıklar ve belediye başkanlıkları halkla ile bütünleşme ve halkın isteklerine cevap verebilme kabiliyetlerini arttırmıştır.

Vatandaşa hizmet vermek, onların sorunlarına çözüm bulmak gibi bir asli görevi yerine getiren kamu kuruluşları bu açıdan bakıldığında vatandaş memnuniyetine endeksli bir hizmet anlayışını getirmek zorundadır.

Böylelikle halk ile kurulan ilişkilerin daha sağlıklı olması kaçınılmazdır.

Vatandaş memnuniyetinin önemsendiği ve vatandaşların istekleri ve ihtiyaçları ekseninde hizmet veren Bozyazı belediyesini bu açıdan bakıldığında tebrik etmemek elde değildir.

Bozyazı Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ballı ve ekibi yapacakları her hizmet atılımında vatandaş memnuniyetini gözeterek hizmet kalitesini en üst sıralara çıkarmayı başarmıştır.

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı hizmette bulunduğu görev süresi içerisinde Bozyazı’ya her alanda faydalı projeler üreterek yaptığı her hizmette vatandaş memnuniyetini gözetmiş ve büyük bir başarı elde etmiştir. Bu açıdan Başkan ve ekibi takdire şayandır.

Kişinin yaşadığı yere sevgisi, tutkusu ve bağlılığı olmazsa, yönettiği kentin sorunlarını kendi sorunu gibi bilip hareket eden bir yönetici olmazsa, başarının çok uzak olduğuna inananlardanım.
Bu yüzden, her ne kadar kısıtlı imkânlar içerisinde de olsa Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı imkânsızlıkları aşarak gerçekleştirdiği çalışma ve hizmetleri takdirle karşıladığımı belirtmek isterim.

Peki bu kanıya nereden vardık?

Başkan Ballı’nın yaptığı hizmetlere bir göz atmamız bu kanıyı hemen ortaya çıkaracaktır.

Başkan Ballı’nın yaptığı hizmetlerin başında Bozyazı’nın içme suyu probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Bu, çok büyük bir hizmettir. Ama yetmez daha neler yapılmış bir bakalım…

Katı Atık Bertaraf Tesisi, Balıkçı Barınağı, Ulaşım Yolları, Kent Mezarlıkları, Paşa Beleni Kent Ormanı, asfalt yapımı, Otopark, Ağaçlandırma Çalışmaları. V.S.

Bu çalışmalar son derece önemlidir. Zaten Başkan Ballı’ya olan teveccühün sırrı da bu çalışmalar ve bu çalışmalar sonrasında gelen vatandaş memnuniyetidir.

Bozyazı, Mersin’in giderek parlayan incisi haline gelmektedir.

Yapılan bu çalışmalar ise Bozyazı’nın gelişmesinde önemli yapı taşlarıdır.

Başkan Ballı ve ekibine çalışmalarında başarılar dilerim.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com