logo

Anamur Reklam

Başkan Çetin, “Yeniden Adayım”

gündem001

Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimlerine sayılı günler kala Oda başkanlığını yürüten mevcut başkan Ahmet Çetin, 4 Şubat Pazar Günü yapılacak olan kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı.

4 Şubat Pazar Günü gerçekleşecek olan Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri için çalışmalarını sürdüren Çetin yeniden yönetime talip olduğunu açıklayarak 2018 dönemi yeni seçim yılında yönetim kurulu adayları ile birlikte esnafla el ele birlikte projeleri hayata geçirmek ve esnafın ekonomik sorunlarının ele alınacağı bir yıl olarak belirledikleri çalışmalarında 2010 yılından bugüne kadar oda olarak birçok yeniliğe de imza attıklarının altını çizerek şimdiye kadar yapılan hizmetleri ve seçilmesi halinde önümüzdeki dönemde neler yapacaklarını konu başlıkları ile gazetemize şöyle anlattı:

 Çetin :“Küçük esnafa sahip çıkıyoruz”

Göreve geldiğimiz 2010 yılında bu güne 7 yıllık dönem boyunca Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimi olarak esnafımızla birlikte Özellikle Anamurlu küçük esnafımızla birlikte iç içe  “Anamur Esnafına Sahip Çık” sloganıyla başladığımız ve aylarca süren kampanyamızda vatandaşların alışverişlerini küçük esnaftan yapmaları konulu kampanyamızla önemli adımlar atıldı ve büyük etkisi oldu.

 Çetin: “ Esnafımızın sorunlarının takipçisi olduk”
Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimi olarak Geçmiş dönem icraatlarını önümüzdeki dönemde devam ettirmek istediğini belirten  Başkan Ahmet çetin, “Odamıza kayıtlı üyelerimiz arasında ayrım yapmadan, üyelerin iyi ve kötü günlerinde birlikte olduk. Bu birlikteliğimizin Önümüzdeki döneme dairde yeni projelerimizle Esnafımızın sorunlarının takipçisi olmaya devam ederek güçlü, büyük ve geniş işyerlerinde daha kaliteli ve bol kazançlı hizmet sunmalarını sağlayacağız.

Çetin: “ Oda olarak Esnafımızın  hiçbir sorununa duyarsız kalmadık kalmayacağız”

İlk yola çıktığımız 2010 yılında Aday olduğumuzda,  esnaflarımızın sorunlarına daha iyi sahip çıkarız diye yola çıktık. Bu bilinçle Anamur esnafımızın sorunlarının takipçisi olduk. Sorunların giderilmesi ve çözümü için çeşitli girişimlerde bulunduk ve çoğu problemi giderdik. Örneğin kamuoyunun da yakından bildiği üzere,  Bağ-Kur ve SSK’nın birleşme süreci vardı.  Yıllarca Bağ-kur’un hizmet verdiği odamıza ait yerin tahsisini Aydın Çelik yapmıştı ancak, iç dizaynı bizim dönemimizde gerçekleşti. Yer sıkıntısı çeken Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  uzun süre burada hizmet verdi. SGK’ mu daha sonra taşınmasının ardından aynı yerde İŞ-KUR hizmet vermeye başladı ve halen odamıza ait yerde hizmet vermekte. İş-Kur’un Anamur’a gelmesinde büyük çaba sarf ettik. Bu mücadelemiz sonunda kurumun açıldığı tek ilçe Anamur oldu. Bu konudada çok mutluyuz diyen Çetin İş-Kur’un açılmasının Anamur esnafına faydası kaçınılmaz oldu. Birçok esnaflarımız İş-Kur  aracılığı ile  eleman  çalıştırmaya başladılar. Onlarca  işsiz gence  iş istihdam edildi.
Çetin: “ Esnafımızın acısına ortak olduk”

Anamur Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetimi olarak yaptığımız en önemli toplantılardan biride Cenaze Nakil Aracını Odamıza kazandırmakla Esnaf arkadaşlarımızın ve yakınlarının acılı günlerine bir nebzede olsa fayda sağlamak için üyelerimiz ya da yakınlarının temenni etmek istemediğimiz bir durum olsada Cenazeleri olduğunda maddi imkanı olmayan üyelerimiz ya da yakınları mağdur olmamaları için Aracın yakıtını koymaları karşılığında tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın fedakarlığı ile sırayla bu aracı kullanarak, üyelerimizin acılı günlerinde yanlarında olduk. Olmayada devam edeceğiz.
Çetin: “ Kermeslere her zaman karşıyız”

Anamur’da bulunan Esnaflarımızın kanayan bir yarası haline gelen zaman zaman farklı yerlerde açılarak ve uzun süre açık kalan, kermeslerin esnafımıza verdiği zararın her an takipçisi olduk. Örneğin Meyve, sebze,  lokantada satılan ne varsa kermeslerde de satılmasını hiç doğru bulmadım. Bu konu ile ilgilide Giden Kaymakamımız Cengiz Cantürk ve Belediye Başkanı Mehmet Türe ile yaptığımız görüşmelerde Yol üstü kaldırımlarında tozun toprağın içinde saç böreklerinin yapıldığını ve lokantalarda satılan yemeklerin kermeslerde satıldığını, gıda ürünü satan birçok esnafın konu ile ilgili rahatsızlığını bizzat paylaştım ve rapor ettim. Ve çözümüde ele alındı.

Çetin: “Esnaflarımızın bütün çalışmalarının destekçisi takipçisi olduk, bizzat içinde yer aldık”

Yerli esnafın korunması ile ilgili çalışmalarımızda başlattığımız kampanyalardaki amacımız,

Küçük esnafın AVM’lerle rekabet gücü yok,  mahalle bakkalı olarak adlandırılan küçük esnaftan kredi kartı olmaksızın alışveriş yapabilir, dükkân kapalıyken bile ekmek dolabından ekmeğinizi alabilir, cebinizde paranız var yok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz, kısaca küçük esnafın kazandığı yine size döner. Bu görüşümüzü halkla paylaştık ve onların da küçük esnafa destek olmalarını talep ettik. Olumlu sonuçlar aldık.
Ayrıca Oda olarak Bütçemiz elverdiği ölçüde maddi manevi yardımlarda bulunduk. Engelli  İhtiyaç sahiplerine akülü araba alarak, onların daha rahat hareket etmelerine katkı sunduk.

Dönem, dönem yangın gibi farklı sebeplerden zarar gören esnafımıza en kısa sürede

Ulaşılarak gerekli yardımda bulunduk. İŞ-KUR ile birlikte girişimcilik kursları açtık. Kurslar sonunda birçok arkadaşımız KOSKEB’ TEN hibe kredisi alarak yeni iş yerleri açtı. Ayrıca, Esnaflarımızın eğitimi için ADAPTESK programı kapsamında esnaflarımıza eğitim verilmesini sağladık. Üniversitenin temelinin atılmasında, tıpkı diğer eğitim kurumlarına olduğu gibi yardımlarda bulunduk.
Görevde bulunduğum günden bu güne Şahsım ve Odamız adına hakkımızda incitici bir söz olmadı. Bu duygularla Esnaf ve sanatkârını desteklemeyen hiç bir toplumun geleceği aydınlık olmayacağının  bilincindeyim. Ahilik kültüründen gelen bu geleneği yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Görev yaptığımız sürece vaat ettiklerimizi, yerine getirmenin haklı gururu içerisindeyiz. Hiç bir siyasi ve ideolojik yapılanmanın içerisinde olmayan bağımsız ve bağlantısız bir oda yönetimi olarak, tüm üyelerimize eşitiz. Geçmiş dönem icraatlarımızı önümüzdeki dönemde Esnafımızın desteğini alarak devam ettirmek istediğini belirten Çetin, Biz bu hizmet ve harcamaları siz esnaflarımız adına yaptık. Sizlerin bizlere emaneti olan odamızın yönetimine tekrar talibim. Siz esnaflarımızda uygun görürse 4 Şubat Pazar Günü yapılacak olan kongrede sizlerin desteği ile ben şahsım ve yeni oluşan yönetimimizde birkaç arkadaşımız   işlerinin yoğunluğu nedeniyle, özellikle belirtmek isterim ki aramızda  kırgınlığın olmadığı yeni kadromuzla yönetim kurulu üyelerimizle yeniden adayız. Yeni dönemde odamızda yeni projelerimizle yarım kalan işlerimizi sonuçlandırmak için, değerli esnaf kardeşlerimizden bir kez daha görev ve yetki istiyoruz.” Desteklerinizden dolayı teşekkürler, herkese hayırlı işler sağlıklı mutlu günler dilerim.

İşte  Yeni Yönetim

Yeni Yönetiminide açıklayan Çetin’in listesi şu isimlerden oluşuyor. Figen  Yayla, Erdoğan  Temizkan, Hamdi Kımırtı, Özkan Mert, Mehmet “Fikri”  Gürgen, Özkan Poçulu, Hüseyin Karahan ve  Nurettin Demir.gündem002 gündem003 gündem004

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com