logo

Anamur Reklam

Başkan Gümüş, “TÜRKAV: Devleti’nin ve Milleti’nin yanındadır”

gündem001TÜRKAV Anamur Şube Başkanlığı merhum Alparslan Türkeş’in 100. doğum günü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

TÜRKAV Anamur Şube Başkanlığının Basın Açıklaması şöyle:

Türkav Anamur Şubesi’nin Yönü ,istikameti Belli,  Duruşu net bir vakıftır.Devleti’nin ve Milleti’nin yanındadır.

TÜRKAV:   Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’Beyin teşvikiyle ülkücü kamu çalışanlarının teşkilatlanması için kurulmuş bir vakıftır.Bu vakıf başbuğumuzun bize emanetidir.Türkav Anamur Şubesi olarak bizlerde Türkav’ın kurulmasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in 100.doğum yıli münasebetiyle bir basın açıklaması yapmayı düşündük.

Türkiye kamu Çalışanları Kalkınma ve dayanışma vakfının amaç ve gayesini daha iyi anlamak için başta başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’i iyi anlamak lazımdır.Şöyle ki:

Büyük Türk Milleti,bilinen beş bin yıllık tarihinde bünyesinden dünyada isim bırakmış, liderler,devlet adamları,kumandanlar,kahramanlar,alimler ve sanatkarlar çıkarmıştır.bunlardan bazıları,karakterlerinde hem liderliği,hem askerliği hem de devlet ve bilim adamlığını birleştirmişlerdir.

Türk Milleti,xx.yüzyılda da bünyesinden böyle yüksek vasıflı şahsiyetler ve kahramanlar çıkarmaya devam etmiştir.İşte bunlardan biri de,Türk dünyası’nın her köşesinde ismini duyurmuş,kendisinden saygı ve sevgiyle bahsettirmiş bilge lider Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’tir.1917 yılında Türklüğün gözbebeği olan topraklarda ,Kıbrıs’ta dünyaya gelmiştir.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ,yüksek karakterli ,atalarına yakışır bir şekilde, çok yönlü olarak kendini yetiştirmişti.O,Askerlik sanatı üzerinde kurmay bir subay,buna ek olarak siyasete atıldığında ise bir siyasetcinin de ötesinde büyük hedef sahibi ,ülküler peşinde koşan,kendi ardından da milyonları sürükleyebilen  bir lider,bir dava adamı hüviyetine sahip olup,ortaya koyduğu fikirlerle ilim ve düşünce hayatımızda yeni çığırlar açmıştır.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ,”En asil fikirler,bizim fikirlerimizdir.En meşru,en ahlaklı dava,bizim davamızdır”diyerek Ülkücü Hareket’in  “Türk-İslam davası”’nı tarif ediyordu.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ,80 yıllık hayatında Türk dünyasının her bir köşesiyle ilgilendi.Pek çok Türk coğrafyasını dolaştı.Anadolu’da da ayak basmadık bir yer bırakmadı.

Başbuğ Alparslan Türkeş’in dava adamlığı ile daha bir çok şeyler yazılıp çizilebilir.Fakat gençliğinden itibaren fırtınalı ve çileli geçen dünya hayatı ,1997 yılı’nın  Nisan ayında Türk başkenti Ankara’da sona erdiğinde,Türkiye’nin ve Türk dünyası’nın dört bir yanından cenaze namazına ve defin mersimine katılmak için gelen genç,yaşlı,kadın, çocuk herkes baharın ortasında karlı caddelerde yürüyerek,dualar ederek Başbuğları için son görevlerini yapmaya çalışmışlardı.Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’i küçümseyen veya kıskanan çevreler,Onun bu kadar büyük bir katılım ve coşkuyla ahiret alemine uğurlanacağını daha önce  akıllarından bile geçirmemişlerdir.

Ruhu Şad,mekanı cennet olsun!

 

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’i kısa ve öz şekide tanıttıktan sonra

Birazda Türkav’dan bahsetmek istiyorum.

İlk olarak 6 Mart 1989 tarihinde genel merkezi Ankara olmak üzere kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV), kısa sayılabilecek 30 yıl gibi bir süre içerisinde çeşitli il ve ilçelerde temsilcilikler, şubeler açarak milli, manevi ve insani alanda hizmet vermeye başlıyor. Bu gaye ve çabalar, Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Türkav Anamur’da karşılık buluyor.

Biz Türkiye Kamu Çalışanları kalkınma ve dayanışma  Vakfı  tüm Şube ve temsilcilikleriyle, bilge liderimiz Türkmen Bey’inin  her söylemi ve her eylemi’nin tarihe düşülen bir not ve mühim bir vakıa niteliğinde olduğunu hep görmüş ve ifade etmişizdir.Şükürler olsun ki;Türkmen Bey’ini bizim dışımızda da akl-ı selim anlama ve algılamaya başlamıştır.Bu da ancak lideri doğru anlamak ve davaya koşulsuz,şartsız sahip çıkmakla mümkündür.

Gayemiz’in;

Lider Teşkilat Doktrin felsefesinden hareketle ve bu ilkeler doğrultusunda Ay Yıldıza söz verdik sloganından taviz verilmeyeceği; bu duygu ve düşünceye, yüce ülküye gönül vermiş olan vakfımız ve üyelerinin yurdumuzun geçmekte olduğu hassas ve nazik dönemde yurdumuzun bölünmez bütünlüğüne birlik ve beraberliğine necip Türk milletinin ali menfaatlerinden ve mukaddesatından asla vazgeçmeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsü olduğumuzun bilinmesidir

KISACA:

Herkes tarafından açık ve net olarak bilinmeli ki:Türkav Genel Merkezi,tüm Şubeleri,temsilcilikleri gibi:

Türkav Anamur Şubesi’nin yönü,istikameti belli,duruşu net bir vakıftır.Türk milliyetciliği davası’nın hizmetindedir.Duruşumuz ve istikametimiz hiçbir şartta değişmiyecektir.bizlere emenet olan bu Mefkureye hizmet etmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.Milletimiz’in büyük bir badireden geçtiği şu zamanda cumhurbaşkanımız ve iktidarın yanında olduğumuz’un bilinmesidir.Bunun dışında vakfımızı başka mecralara Oturtmaya,kişilerle ilişkilendirmeye çalışmak hiç kimse’nin ne hakı ne de haddinedir.Dün ne ise bugünde,yarında ,doğru bildiği istikamette yol almaya devam edecektir.

Yüce Rabbim!Türk-İslam dünyası ve insanlık aleminin huzuru için varlığına ve gücüne ihtiyacımız olan TÜRK MİLLETİ’ni korusun ve yüceltsin…

Mehmet GÜMÜŞ

Türkav Anamur Şube Bşk.gündem002

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com