logo

Anamur Reklam

Başkan Gümüş; Üreticilerimizinde erken emekli olmasını istiyoruz”

gündem004
Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş’ün öncülüğünde yönetim kurulu üyelerininde desteği ile 1 ay önce başlattığı seraların içerisinde çalışan işçilerin 5 yıl erken emeklilik talebi ile ilgili imza kampanyası 10 Bin kişiyi buldu.

Konuyu sürekli olarak gündemde tutan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ve yönetimi, “Anamur Tarım ve Gıda fuarında başlattığımız imza kampanyasını Antalya Tarım Fuarında’da devam ettireceklerinin altını çizerek hedefimiz Akdeniz sahil şeridi başta olmak üzere tüm Türkiye de ki örtü altı çalışanların sera naylonu içerisindeki sağlığa zararlı ortamdan doğan haklarını iade edebilme çabası içerisinde olduklarını Bu, imza kampanyasına Umarız mağdur olan herkes katılır “Dediler.

Kampanyaya gönülden destek verdiklerini kaydeden üreticiler ise Anamur Ziraat Odası önünde kurulan standa gelerek imza atmaya devam ediyorlar. “Üretimden gelen bu hakkımızı alana kadar bu mücadeleyi devam ettireceğiz.” Diyen örtü altı tarım çalışanları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Tarım gıda ve Hayvancılık Bakanlığı başta olmak üzere hükümetin bu konuya hassasiyetle yaklaşmasını isteyen üreticiler, bir an önce sonuca bağlanmasını’da istiyorlar.

Üreticilerin 5 yıl erken emeklilik talebi ile ilgili imza kampanyası ile ilgili Oda ününde kurulan stantta konuşan Anamur ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş; “Bu çalışmada örtü altı tarım çalışanlarının risk kapsamına alınarak erken emeklilik kapsamına alınmalarını istiyoruz. Nasıl ki maden işçisi risk kapsamında erken emekli oluyor ise, hastanedeki çalışan röntgen teknisyeni erken emekli oluyorsa, örtü altı tarım yapan üreticilerimizin de erken emekli olmasını istiyoruz. Bunun, bizim doğal bir hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Çünkü 45-50 derece sıcaklık altında çalışan üreticilerimiz, naylonun vermiş olduğu gazdan etkilenen üreticilerimiz 60 yaşında emekli olduğunda, zaten hayatı bitmiş oluyor. Bunun için örtü altı tarım yapan üreticilerimizin, en az 5 yıl erken emekli olmasını istiyoruz. Bununla ilgili Anamur Ziraat Odası olarak bir ay önce Anamur Tarım ve gıda Fuarında bir imza kampanyasına başlattık.
Bu kampanyamız önümüzdeki günlerde Antalya Tarım Fuarında devam edecek.  ” Dedi. Gümüş, Mersin, Adana ve Hatay başta olmak üzere sahil şeridinde üreticinin bu hakkını aramaya devam edeceklerini belirterek bu konunun ivedilikle halledilmesi için mücadelemize devam edeceğiz” Dedi.gündem001 gündem002 gündem003

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com