logo

Anamur Reklam

Başkan Kocamaz, “ Halkımıza hizmet için yollardayız”

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Hizmette 23. Mersin’e Hizmette 3’üncü Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı kapsamında ilçe ilçe gezmeye devam ediyor. Başkan Kocamaz, 3 yıl boyunca yaptıkları ve bundan sonra yapacakları hizmetler hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla Silifkeli vatandaşlar ile bir araya geldi.

Silifke Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP 23’üncü Dönem Mersin Milletvekili Kadir Ural, Silifke Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koçak, Silifke Garnizon Komutanı Veli Canlı, MHP Silifke İlçe Başkanı Osman Oğuz, Ülkücü İşçiler Silifke İlçe Başkanı Metin Arıtıcı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri, Silifkeli muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı 3’üncü yıl tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz konuşmasında, “Hizmetleri yaparken zaman zaman alkışlanır zaman zaman da eşleştiriliriz. Önemli olan teraziye koyulduğunda doğruların ağır basmasıdır. Neticede vatandaşa yapılacak hizmet vatandaşa kalacaktır. Değerli Silifkeliler yeni Büyükşehir Yasası ile göreve geldiğimiz andan itibaren hiçbir yerleşim birimi ayırt etmeden ve belediyenin hangi belediye başkanı olduğuna bakmadan herkese eşit mesafede yaklaşıyoruz. Kim belediye başkanı olursa olsun vatandaşın karşısına çıkarken ona hizmet etmek için yola çıkıyor. Herkesin amacı vatandaşa hizmet olduğuna göre, bir kısmı yerel bir kısmı da genel idarelerden hizmetleri ulaştırmalıyız” dedi.

Başkan Kocamaz, Silifkelilere seslenmeye devam ederken, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak konuşmamın hemen başında ifade etmek isterim ki, Büyükşehir Belediyesi olarak 2 milyona yakın Mersinliyi ve 120 Bin Silifkeliyi hiçbir karşılık beklemeden, içten ve gönülden, karasevdalılar gibi seviyoruz. Mersin bizim kıymetlimizdir. Havamız, suyumuz, ekmeğimiz, aşımızdır. Ortak kimliğimiz, dünyaya bakışımızdır. Çukurova’da güneş, Toroslarda kar, uğruna ölünecek yardır, vatandır Mersin. Birlik kiliminde nakış, nakışta aşktır, sevdadır Mersin. Üç yıldır Mersin’de kurduğumuz merhamet odaklı sevgi sisteminin, yazdığımız hizmet destanının hikmeti budur. Yüzler gülsün diye döktüğümüz göz nurunun, karınlar doysun diye döktüğümüz alın terinin hikmeti budur. Bir tek Mersinli, bir tek Silifkeli kendini çaresiz hissetmesin diye tüm zorluklara göğüs germemizin, türlü riskleri göz almamızın hikmeti budur. Üç yıldır Mersin’i kadın dostu, çocuk dostu, genç dostu, yaşlı dostu, engelli dostu, çevre dostu, hayvan dostu modern bir kent yapmak için uğraşıp didinmemizin hikmeti budur. Hizmette 3. Yılımızın, Mersin’imize ve Silifke ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuşmasının ardından Mersin merkez ve Silifke’ye yapılan ve yapılmasını planladıkları hizmetlerin yer aldığı sunumu bir bir anlattı. Sunum sonrası, Mersin’e yapılan hizmetlerin yer aldığı insan odaklı tanıtım filmi gösterildi.

Tanıtım filminden sonra Silifke Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koçak söz alarak, “Derdimiz hizmet sevdamız Mersin diyen Sayın Burhanettin Başkanımız hizmetleri bir bir sıraladı ve bu hizmetlerden dolayı kendisine ve belediye personellerine tüm Silifkeli hemşehrilerim adına teşekkürlerimizi sunarım. İleriki günlerde çalışmaların da devam etmesini bekleriz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından günün anısına Başkan Kocamaz’a Silifke Belediye Başkan Vekili Koçak tarafından çiçek hediye edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com