logo

Anamur Reklam
09 Mayıs 2013

BAŞKAN TUNA, KAMU-SEN’İ ZİYARARET ETTİ

1003Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hamit Tuna, Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Türkiye Kamu-Sen İl TemsilcisiTevabil Akıncı, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendikaların Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Belediye Başkanı Hamit Tuna, İl Başkanlığı yaptığı süreçteki siyasi çalışmalarını, Belediye Başkanlığı görevinde 9 yıldır hayata geçirdikleri projelerini ve hizmetlerini anlattı.

Belediye Meclis Üyelerinin de eşlik ettiği istişare toplantısında ilk olarak söz alan Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Tevabil Akıncı, Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi.

Akıncı; “Hamit Başkanımız iki dönemdir Toroslar halkına güzel hizmetler sunuyor. Çalışmalarını hepimiz yakından takip ediyoruz. Göreve geldiği günden bugüne hiçbir ayrım yapmadan özellikle eğitim kurumlarına büyük destekler sağlamıştır. Ayrıca İlçe sınırları dışından talepte bulunan okulların eksiklerini de yerine getirerek, eğitime ve öğrenime verdiği önemi her zaman göstermiştir. 2014 mahalli idareler seçimi ülkemiz için gerçekten çok önemli bir süreçtir. Kaybedecek bir beş senemiz daha yok.Değerli Başkanımıza çalışmalarında başarıların devamını diliyor, ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna iseTürkiye Kamu-Sen’in toplumun önder insanlarından oluşan, gündemi takip eden, memleketin sorunlarıyla ilgili kafa yoran insanlardan oluşan bir yapı olduğunu söyledi.

9 yıldır Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliği ile istişareli bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Türkiye Kamu-Sen ayağa kalktığı zaman sonucu ne kadar etki edebileceğini İl Başkanlığı yaptığım dönem olan 1999 seçimlerinde bizzat yaşayan insanlardanım. Kamu-Sen’in bütün üyeleri sahadaydı ve çalışıyordu. Ne zaman Türkler ayağa kalksa, dünyanın dengesi değişiyor. Bunu Kamu-Sen’e uyarlıyorum. Ne zaman ayağa kalksalar siyasetin şeklini direketkilemektedirler. Toroslar Belediye Başkanlığı görevine geldiğim günden bugüne Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliğimizin tüm başkanları ve üyeleriyle her zaman bir araya geldik ve istişarelerde bulunduk” dedi.

Konuşmasında, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik ile Toroslar’ı bambaşka bir ilçe haline getirdiklerini vurgulayan Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Hamit Tuna; “Milletin isteği ve desteği ile bugünlere geldim. İl yöneticiliği, İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı yaptığım dönemde sizlerle bütün yönetim kurulu arkadaşlarım ve o dönemdeki ilçe başkanlarımızla bir tarih yazdık.2004 seçimlerinde genel merkezimiz bize görev verdi. Sahaya çıktık ve çalıştık.2004 yılından beri Toroslar halkımıza en güzel hizmeti vermenin çabası içeresindeyim. Doğru projeler ürettiğimizi düşünüyoruz. Kıtimkanlı bir yapıda olmamıza rağmen 2004 yılında 12,5 trilyon bütçe ile ve 4,5 trilyon borç ile devir aldığımız belediyemizde o günden bugüne hem bütçemizi arttırdık hem de bir ülkenin kurtuluşunun reçetesinin üretimden geçtiği bilinci ile kendimiz üreterek hizmetleri hayata geçirdik.Toroslar’ı kendi kendine yetebilen bir konuma getirdik. Dün bir tane bankası olmayan Toroslar’da bugün 8 tane banka şube açtı ve diğer bankalarda fizibilite çalışmaları yapmaktadır. Yaptığımız güzel hizmetlerle şuanda ilçemizdeki arsaların 7-8 kat daha fazla kıymetlendiğini görüyoruz. Daha önce 2-3 müteahhittin yer aldığı Toroslarımız’dabugün 100’ün üstünde arsa arayan müteahhitler bulunmaktadır. Özellikle ruhsat harçlarında ve yapı kullanma izninde yaptığımız indirimler ile bölgemizi çekim alanı yaptık. Düzenlediğimiz Sosyal ve sportif etkinliklerle insanlarımızı bir araya getirerek tanışmalarına ve kaynaşmalarına vesile olduk. Hasımları hısım yapacağız ve ayrıştırıcı değil bütünleştirici olacağız duruşuyla sosyal belediyeciliği ön plana çıkardık” dedi.1005

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com