logo

Anamur Reklam

BAŞKAN TUNA’YA YILIN YEREL YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ

resim008

Ortaya koyduğu hizmetler ve hayata geçirdiği projeler ile Mersin kamuoyunun büyük beğenisini ve takdirini kazanan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Türkiye’de Yılın Yerel Yöneticisi seçildi.

Mersin’de yayın hayatını sürdüren Çukurova Expres Gazetesi’nin 4. Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 2.sini düzenlediği Zirvedekiler Başarı Ödülleri 2013 ödül töreni, Sultaşa Otel’de gerçekleştirildi.

Geceye katılan Başkan Tuna Türkiye’de Yılın Yerel Yöneticisi Ödülü’nü Gazete İmtiyaz Sahibi Burak Karataş’ın elinden aldı.

Ödülünü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Tuna, böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk içerisinde olduğunu kaydederek; “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar 9 yıldır çalışma yol haritamızda bulunan sağlık, eğitim ve gençliğe büyük önem verdik. Gençlerimiz için spora yaptığımız yatırımlar tüm spor adamları tarafından yakından takip edilmektedir. Sporla birçok olumsuzluğu çözdüğümüze inanıyoruz. Çünkü spor, herkesin ortak paydasıdır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için her yaz 1500 çocuğumuza hocalarımız nezaretinde 5 branşta spor eğitimleri veriyoruz. Onları otobüslerle evlerinde alıyor ve enerjilerini deşarj etmelerini sağlıyoruz. Kurumlar ve köyler arası futbol turnuvaları düzenleyerek, insanlarımızı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Amacımız; spor ile dostluğu, tanışmayı ve kaynaşmayı daha da arttırmak ve gençleri spora yönlendirmektir” dedi.

“Bu ödülü halkımızla birlikte ortaya koyduğumuz yönetişim anlayışı içerisinde çalışma sistemimizle aldık. Aldığımız ödüller bizim çalışma şevkimizi arttırıyor ve çıtayı daha da yüksekte tutmamızı sağlıyor” diyen Başkan Tuna; “Bizi bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyorum. Bu ödülü Toroslar ve Mersin halkı adına alıyorum” dedi.

Başkan Tuna bu ödülle birlikte 9 yıllık görev süresi içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlardan 8. Kez Yılın en başarılı Belediye Başkanı ödülünü aldı. Başkan Tuna bilindiği gibi 5 kez de Yılın Spor Adamı ödülüne layık görülmüştü.

Başkan Tuna gecede, kentimizde yapılacak olan 2013 Akdeniz Oyunları Maskotu Caretta ile de selamlaşmayı ve fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com