logo

Anamur Reklam

Başkan Türe Barcın’ı ziyaret etti

gündem023 Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Barcın Yaylası’na giderek Anamurlu vatandaşları ziyaret etti.

Sabah saatlerinde Belediye Meclis Üyeleri Ali Rıza Kibrit, Ahmet Öğür, Sağlık Mahallesi Muhtarı Hasan Şahincileroğlu, MHP ilçe Yöneticileri Mesut Aydın, Mehmet Kurtulgan, Nuri Toklu, Günhan Yıldırım, Basın çalışanları ve İsmail Aysever ile birlikte Anamur’dan Barcın istikametine hareket eden Başkan Mehmet Türe ilk olarak Akpınar Yaylası’nda Karalarbahşiş Mahallesi Muhtarı Murat Aydın’ı evinde ziyaret etti. Kendileri için hazırlanan kahvaltıya katılan Başkan Mehmet Türe ve beraberindekiler, Karalarbahşiş Muhtarı Murat Aydın’ı da yanlarına alarak yola çıktılar.

SARIVELİLER BELEDİYE BAŞKANI’NA TAZİYE ZİYARETİ

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi kardeşi vefat eden Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur’u Sarıveliler’de ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe buradan Bahşişli hemşehrilerimizin yaylaları olan Anamur’a 160 km mesafedeki ve Karaman il Sınırı içerisinde yer alan Yörük Pazarı ve Barcın yaylalarını ziyaret etti.

Bahşişli hemşehrilerimizle sohbet eden Başkan Mehmet Türe’ye Barcın ziyaretinde Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur da eşlik etti.

BAŞKAN TÜRE OBAMA İLE GÖRÜŞTÜ

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Barcın yaylası Çocalar Mahallesi ziyaretinde Obama lakaplı küçük bir çocukla da karşılaştı. Etrafta yaşayanların Obama diye seslendiği çocuk Başkan Türe’ye sevgi gösterisinde bulundu. Çocalar mahallesi sakinleri ile bir süre sohbet eden Başkan Mehmet Türe burada konuşmasında Anamur’da Yörük Kültürü’nün halen sürdürüldüğünü, Bahşişli vatandaşlarımızın eskiden develerle şimdilerde de yük araçlarıyla yaylacılık geleneğine devam ettiklerini, hayvancılıkla uğraşan Barcın yaylası sakini vatandaşlarımızın kendi öz kültürümüze de böylece sahip çıktıklarını belirtti.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe elektriğin olmadığı Çocalar’da vatandaşların kullandığı elektrik panellerini inceledi. Panellerle ilgili bilgi alan Başkan Mehmet Türe mahalleye ulaşan yolların bakım ve onarımını yaptırdığı için Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur’a da teşekkür etti.

BAYDAŞ’IN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Geçtiğimiz günlerde Barcın yaylası Hasançavuş mahallesi’nde hayatını kaybeden ve Anamur’a getirilerek defnedilen Nuh Baydaş’ın ailesini de ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve beraberindekiler Baydaş’ın ailesine Başsağlığı dileğinde bulundular.

İBRAHİM YILDIZ BAŞKANLARI AĞIRLADI

Barcın Yaylası’nda son olarak Kabalak Mahallesi’nde hayvancılıkla uğraşan Bahşişli vatandaşımız İbrahim Yıldız’ın evini ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, beraberindekiler ve Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur için İbrahim Yıldız kurban kesti.

İbrahim Yıldız Başkan Mehmet Türe’den söz aldığını, seçimleri kazanması halinde Barcın yaylası’na gelerek kendileri ile zaman geçirmesi hususunda Başkan Mehmet Türe’nin verdiği sözü yerine getirdiğini ve ailece çok mutlu olduklarını ifade etti.

BARCIN YAYLALASI’NDA ATIŞ TALİMİ

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur Barcın yaylası kabalak mahallesi’ndeki İbrahim Yıldız ziyaretlerinde kendileri onuruna kesilen kurban ve hazırlanan yemeğin ardından yapılan sohbet sonrası yaylada atış talimi yaptılar. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur zaman zaman yaylada avcılık yaptığını belirtirken, Başkan Mehmet Türe de askeri hayatında iyi bir nişancı olduğunu belirtti. Daha sonra konulan hedefe ateş eden Başkanlardan emekli Yüzbaşı olan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe attığı her hedefi vurdu. Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur da avcılıktaki başarısını hedefe karşı atışlarında gösterdi.

BAŞKANLAR’DAN ÇOCUKLARA ŞEKER

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri Samur Barcın yaylası’nda yaptıkları ziyarette büyük ilgi ile karşılaşırken kendilerine sevgi gösterisinde bulunan çocuklarla da fotoğraf çektirerek onlara şeker ikram ettiler.gündem024gündem025gündem026gündem027gündem024

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com