logo

Anamur Reklam

BAŞKAN TÜRE, “ FUAR HEPİMİZİN”

gündem019

Anamur’da bu yıl Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Pazarında 4. gerçekleşen Anamur 4. Tarım ve Gıda Fuarı her yıl olduğu gibi bu yılda kapılarını halka açtı.

CNR Pozitif fuarcılığın Organize ettiği Anamur Belediyesi’nin ev sahipliğinde İlçenin tüm S.T.K temsilcilerinin katılımı ile Anamur halkının yoğun ilgi gösterdiği ve ANTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu’nun görüşmeleri ve daveti üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi ve Enerji Bakanı  Sunat  Atun, Tarım ve  Doğal Kaynaklar  Bakanı  Nazım Çavuşoğlu, geçtiğimiz yıl  ANTSO ile  kardeş oda olan KKTC  Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı  Fikri Toros ve KKTC Ziraat Mühendisler odasından sekiz kişilik bir heyetle Fuara bu yıl ayrı bir boyut kazandıran Profesör Doktor Canan Karatay’ın katılımıyla Anamur Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Muz-Bir, Ziraat Mühendisleri Odası, Ziraat Odası, Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu ve Tarım Kredi Kooperatifinin sorumluluk üstlendiği şehrin dinamiklerinin birlikte olduğu fuar, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası önündeki kokteyl ile start aldı.

Türkiye’nin tarım ürünleri üretimi ve ihracatında önemli bir merkez olan Anamur 4. kez ev sahipliği yaptığı fuar Görkemli bir açılışla Saat 11.00’de yapılan kurdele kesimi ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.

 

BAŞKAN TÜRE, “ FUAR HEPİMİZİN”

Açılış programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe hoş geldiniz konuşması yaptı. Başkan Mehmet Türe konuşmasında, “Anamur Tarım ve Gıda Fuarının önemine deyinerek CNR Fuarcılık Firmasına teşekkür ederek;

Günlerdir firma ve belediyenin yoğun bir çalışma ve emek harcadığını fuarın duyurulması için alanı dolduran katılımcılardan fuarı 4.  gün boyunca ziyaret etmelerini rica etti.

Başkan Türe fuarda emeği bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.  CNR firmasının organize ettiği Türkiye’de tek ilçe fuarının Anamur Fuarı olduğunu dile getiren Başkan Mehmet Türe Anamur Tarım ve Gıda Fuarı Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Mut kısacası tüm Taşeli’yi temsil ettiğini ifade ederek Anamur’a gelen misafirlere de hoş geldiniz dedi.

Başkan türe konuşmasının devamında, “Anamur bir turizm cenneti olduğu kadar, bolluk ve bereketin simgesi olan bir tarım kantininde olduğunun altını çizerek Anamur’da vatandaşların ağırlıklı olarak muz ve çilek üretimiyle uğraştığını belirterek“Anamur Gıda ve Tarım Fuarının bu yıl 4.süne ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu söyledi. Fuarın İlçe düzeyinde Türkiye’de en büyük fuar olduğunu belirten Türe, Geçen yıllar göre bu yıl katılımcı firma sayısının dahada arttığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu yıl Anamur Gıda ve Tarım Fuarına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden katılım sağlayan bakanlara yine Ziraat Mühendisler odasından katılan heyete ve Mersin genelinde Ziraat Odası Başkanlarının da katılımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Türe, Fuara bu yıl ayrı bir boyut kazandıran Profesör Doktor Canan Karatay’a da teşekkür ederek Tüm halkımızın Tarım ve Gıda Fuarını ziyaret etmeleri istiyorum diyerek sözlerine son verdi.

FİRMALARIN FUARA İLGİSİ ARTTI
4 gün boyunca Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Pazarında devam edecek olan Anamur 4. Tarım ve Gıda Fuarında yer alan firmalar ürünlerini sergileyerek katılımcılara tanıtımlarını gerçekleştiriyor.

4 gün boyunca Tarım ve Gıda Fuarı 10.00 19.00 saatleri arasında halkın hizmetinde açık olacak.

FUARDA KARATAY KONFERANSI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Profesör Doktor Canan Karatay’ın konferansı ve kitap imzasına katılan vatandaşlar daha sonra stantları gezerek fuara olan ilgilerini bir kez daha gösteriyorlar.

ANAMURUN TARIM TARİHİ SÖYLEŞİSİ BUGÜN

Fuar seminer etkinliği kapsamında Ziraat Mühendisi Kamil Körhasanoğlu’nun Anamur Tarım Tarihi üzerine yapacağı söyleşi ve kitap imzalamasının ardından

KEŞKEK İKRAMI

Her yıl olduğu gibi bu yılda fuar alanına gelen konuklara

Yoğurtlu keşkek ikramı yapılacak.

MUZ GÜZELİ BU YILDA SEÇİLECEK
Fuarı, Güzellik, Resim, Kompozisyon ve Muz Hevengi Yarışması Canlandıracak
Geçtiğimiz yıllarda yapılan ve geleneksel hale gelen ve Anamur Organizasyon ve Kardelen Güzellik Salonunun organize ettiği Muz Güzeli Yarışmasının bu yılda büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

BİRBİRİNDEN GÜZEL ETKİNLİKLER FUARDA

Muzun Başkenti olarak bilinen İlçemizde Muz-Bir’in organize ettiği Muz Hevengi Yarışmasının da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Anamur Atatürkçü Düşünce Derneği’nin gerçekleştirecek 29 Ekim Kompozisyon ve Resim Yarışması ise fuara ayrı bir renk katacak.

ZEYTİN FİDESİ VE KATILIMCILARA BELGELERİ VERİLECEK
Fuar süresince Anamur Belediyesi tarafından dağıtımı yapılacak olan 4 bin zeytin fidelerinin bölgemiz çiftçisine önemli bir gelir kaynağı olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl 30 bin ziyaretçinin katıldığı fuara bu yılki ziyaretçi sayısının 40 bini bulması bekleniyor.  Fuarın son günü olan 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Belediye Başkanı Mehmet Türe katılımcılara Teşekkür-Katılım  Belgesi dağıtacak.

KILIÇ TARIM MUZUN VE ÇİLEĞİN TANITIMINDA BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Kılıç Tarım her yıl olduğu gibi bu yılda ilçenin muzu ve çileğinin tanıtımda önemli rol üstlenmeye devam ediyor.
Geçtiğimiz yıl Anamur Tarım ve Gıda Fuarına  katılım sağlayan Polonya Ticaret Ataşesi daha sonra hazırladığı programda Anamur’dan Kılıç Tarım’ı davet ederek Anamur Muzunun ve çileğinin yanında ilçenin de tanıtımına büyük bir katkı sağlamıştı.

KKTC HEYETİ RENK KATTI

Bu yıl ANTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu’nun daveti üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden bakanlar ve ANTSO ile  kardeş oda olan KKTC  Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı  Fikri Toros ve KKTC Ziraat Mühendisler odasından sekiz kişilik bir heyetle Fuara bu yıl ayrı bir renk kattı.

FUAR ULUSLARARASI BOYUT KAZANDI
Anamur da, 2014 yılı ekim ayında ilki gerçekleştirilen Anamur Tarım ve Gıda Fuarının bu güne kadar uluslararası düzeyde devam etmesi için altyapısı hazırlandı. Anamur ise artık fuar ortamına hem kendisini alıştırdı, hem de doğrudan katkı sağlamaya başladı. Bu yıl 4. sü devam eden Anamur Tarım ve gıda Fuarının önümüzdeki günlerde özelikle tarım ekonomisi sektöründe ciddi bir hareketlilik getirmesi bekleniyor.

gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem012 gündem013 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021 gündem022 gündem023 gündem024 gündem025 gündem026 gündem027 gündem028 gündem029 gündem030 gündem031 gündem032 gündem033 gündem034 gündem035 gündem036 gündem037 gündem038 gündem039 gündem040 gündem041 gündem042 gündem043 gündem044 gündem045 gündem046 gündem047 gündem048 gündem049 gündem050 gündem051 gündem052 gündem053 gündem054 gündem055 gündem056 gündem057 gündem058 gündem059 gündem060 gündem061

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com