logo

Anamur Reklam

Başkan Türe Gününü Çocuklara Ayırdı

anamurgundem.com018Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe 24 Mart Cuma Günü Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozyazı’da gerçekleştirilen temel atma programlarının ardından günün kalan kısmını “Anamur’un geleceğini armağan edeceğimiz.” dediği çocuklara ayırdı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın katılımı ile Bozyazı İlçesinde gerçekleştirilen temel atma programlarının ardından Anamur’a dönen Başkan Mehmet Türe Yeni Cumhuriyet Meydanında Anamurlu çocuklarla bir araya geldi. Başkan Mehmet Türe tarafından geçtiğimiz yıllarda Anamur’a kazandırılan Yeni Cumhuriyet Meydanında oynayan onlarca çocuk Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi karşılarında görünce kendisine büyük ilgi gösterdiler. Çeşitli yaş gruplarından onlarca çocuk Başkan Türe’ye ilgi gösterirken Başkan Türe de onların ilgisine kayıtsız kalmadı. Yeni Cumhuriyet Meydanında çocuklarla zaman geçiren Başkan Mehmet Türe onlarla sohbet ederek istek ve taleplerini danışmanlarına not aldırdı.

Yeni Cumhuriyet Meydanın da ki çocuklarla buluşma etkinliği birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile son bulurken Başkan Türe buradan Ergenekon parkına giderek Cansuyu Botanik Parkı Proje Uygulaması öncesi teknik ekibi ile beraber incelemelerde bulundu. Başkan Mehmet Türe burada kendisine ilgi gösteren bisikletli çocuklara da kayıtsız kalmayarak onlarla bisiklet sürdü.  Bisikletlerle tur atan çocuklara takım elbiseyle bindiği bisikletle eşlik eden Başkan Türe Ergenekon parkı içerisinde birkaç tur atarak Anamur’un geleceği olan çocukların gönlünü aldı.

Başkan Türe sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Küçükken hiç bisikletim olmadı ki, sadece benim değil 6 kardeşiminde olmadı, bugün parkta bisiklet süren çocuklar merhaba başkanım deyince bisikletini sürebilir miyim dedim, verdiler. Tabi zor oldu çünkü acemiydim, teşekkürler çocuklar bana çocukluğumu yeniden yaşattınız” dedi.

Öte yandan Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 24 Mart 2017 Cuma günü Anamur’da yaşayan 65 yaş üstü yaklaşık 50 vatandaşı otobüslerle iskeleye getirerek güzel bir gezinti yapmalarını sağladı. Gezintide Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanları Fatma Çetinkaya ve Sevil Aldanoğlu eşlik etti.anamurgundem.com008 anamurgundem.com021 anamurgundem.com022 anamurgundem.com023 anamurgundem.com024 anamurgundem.com025 anamurgundem.com026 anamurgundem.com027

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com