logo

Anamur Reklam

Başkan Türe, Türkeş’i andı

 

 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’i ölümünün 20. yıldönümünde yayınladığı mesajla andı.

Türe, mesajında şunları kaydetti:

“Ömrünü mensubu bulunduğu yüce Türk Milleti’ne hizmet etmeye adamış, Türk Dünyası’nın birlik ve beraberliği yolunda ülkü ve idealleriyle Türk Milliyetçileri’ne rehber olmuş, partimiz Milliyetçi Hareket’in efsanevi lideri merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 20. yıldönümünde özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Necip milletimizin yetiştirdiği en önemli devlet ve siyaset adamlarından biri olan cennet mekan Başbuğumuzun işaret ettiği yolda yürümenin önemini bir kez daha anladığımız günümüzde onu hasretle yad ederken O’nun yokluğunun acısının Milliyetçi-Ülkücü yüreklerde ilk günkü gibi taze olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Başbuğ Alparslan Türkeş, öngörüsü ve uzak görüşlülüğünü geniş vizyonuyla birleştiren, devlet ve siyaset hayatında benimsediği ideal, ülkü ve erdem gibi üstün değerleriyle her zaman milletine mal olmuş, Türk Milletince sevilen tarihi bir şahsiyettir. Başbuğ Türkeş, hayatını Türk Milletine ve Türk Dünyasına adamış gerçek bir vatan sevdalısıdır. Başbuğ, Milletine duyduğu derin sevgisi ve bağlılığı ile Devletin selameti, milletin bekası, Ay Yıldızlı Bayrağımızın gönderden inmemesi ve ilelebet dalgalanması için her türlü fedakârlığa göğüs germiş bir Devlet adamıdır.

O’nun ideallerinden biri olan Türk Devlet ve Topluluklarının kardeşlik, dostluk, birlik, dirlik, işbirliği ortamında birleşmeleri düşüncesinin önemini bu günlerde bir kez daha anlıyoruz. Haçlı zihniyeti ile Türk Milleti’ni çevrelemeye çalışan düşmanlar tarihten süregelen kin ve nefretleri ile bu gün terör örgütlerine yardım etmek dahil her tür çirkefliğin içerisinde bulunmuşlardır. İşte tam bu noktada yönümüzü döneceğimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in de işaret ettiği gibi Türk Birliği’dir. Türk Dünyası Türk Milleti’nden işaret beklemektedir.

Türk Gençliği’nin en iyi şekilde yetiştirilmesi ve donatılması ile imanlı, ahlaklı, bilgili bireylerin yetişeceğini ve bu bireylere Türk Devleti’nin ihtiyaç duyacağını belirten Başbuğ Alparslan Türkeş benliğini kaybetmeden gelişen dünyada bilimde, teknolojide ve her alanda Türk Milleti’nin daha öne taşınabilmesinin gerekliliğini savunmuştur.

Bu gün rahmetle yad ettiğimiz, özlediğimiz, yokluğunu bir kez daha en derin duygularla hissettiğimiz Başbuğ Alparslan Türkeş Türk Milleti’nin sonsuza dek yaşayacak en büyük değerlerinden biri olarak tarihte ve hafızalarımızda yer edinmiştir. Saygı ve şükranla bir kez daha anarken çalışma anlayışımızda benimsediğimiz O’nun şu sözleriyle sözlerimi noktalamak istiyorum;

Türk töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Diğer bir şart, toplum uğrunda her çeşit fedakârlığı yapmaktır. Millete hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragattır. Vazgeçmektir. Kişiler kendilerini millet için feda ederler. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Onu sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz.”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com