logo

Anamur Reklam

BAŞKAN TÜRE’DEN ANAMUR KAYMAKAMLIĞINA RESMİ YAZI

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Kaymakamlığı’na resmi yazı yazarak tüm kurumlar, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve vatandaşların katılımıyla 15 Temmuz şehitlerinin anılması için geniş katılımlı bir tören yapılması talebinde bulundu.

Türe, yazısında şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’cü hainlerin, devletimizi, hükümetimizi ve milletimizi hedef alan hain darbe girişimi ile karşı karşıya kalmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinin en kötü günlerinden birisini yaşamıştır. Ancak, milletimizin demokrasiye olan inancı, kararlı duruşu ve göğüslerini kurşuna siper edişi, hainlerin emellerine ulaşmalarını engellemiştir.

Milletimiz, FETÖ’cüleri ve hain iş birlikçilerini pişman edecek bir duruş sergilemiş ve tam anlamı ile tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Hainler 248 kahraman vatandaşımızı şehit etmiş, 2193 vatandaşımızı ise yaralamıştır.

Türk Demokrasi Tarihi açısından muazzam bir öneme sahip bu kara günü unutturmamak, milletimizin sergilediği kahramanca duruşu tekrar tekrar hatırlatarak, şehadete eren ve gazi olan vatandaşlarımızın anılmasını sağlamak maksadıyla, İlçe Kaymakamlığımızın başkanlığında, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın, Siyasi Parti İlçe Başkanlıklarımızın, Sivil Toplum Örgütlerimizin ve Belediyemizin temsilcileri tarafından oluşturulacak bir komite ile, 15 Temmuz 2017 tarihinde, personel, araç, gereç, ekipman vb. masraflarının tamamını Belediyemizin karşılayacağı, geniş halk katılımlı bir anma töreni gerçekleştirilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Bu kapsamda, kurulması planlanan komite için, Kaymakamlığımızca, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza, Siyasi Parti İlçe Başkanlıklarımıza, Sivil Toplum Örgütleri Temsilciliklerimize ve Belediyemize çağrı yapılması ve yapılacak olan çalışmaların biran önce başlanılması hususlarını bilgilerinize arz ederim.”

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com