logo

Anamur Reklam

BAŞKAN TÜRE’DEN ÖĞRETMENLERİNE ÖZEL GÜN

gündem014

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ilkokul öğretmenleri ile   yemekte buluştu. Tarihi Lütfi Kısakahyaoğlu Konağın´ da  düzenlenen yemeğe Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe,  Başkan Türe´nin öğretmen  eşi Meliha Türe ve Anamur´da eğitim gördüğü dönemde dersine giren öğretmenleri katıldı. Yemek Anamur  Belediye Başkanı  Mehmet Türe´nin konuşması ile başladı. Türe ” Allah razı olsun davetimizi kabul ettiniz geldiniz. Hepinize öncelikle teşekkür ederim. Ben başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleği başında şehit olmuş öğretmenlerimiz, askerlerimiz, polislerimiz, olmak üzere hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum. Ben 13 yaşında aranızdan ayrıldım, askeri okula gittim. 25 yıl ayrı kaldıktan sonra aranıza  ülkeme başka bir hizmeti yapmak için katıldım. Sizlerden aldığım eğitim ve terbiye ile cesaretle yolumda ilerliyorum. Hepinize teşekkür ederim. “  şeklinde konuştu.
“ÇAKMAK GÖZLÜ ÇOCUK..”
Yemekte Başkan Türe´nin öğrencilik anıları bol bol kahkaha sebebi oldu. Mikrofonu alan  Emekli Öğretmen Ofise Belen  Başkan Türe ile ilk tanışmasını anlattı.  Belen “ Eylül ayının ilk dersi idi.  1. Sınıfların dersine girdim. Tanışma faslından sonra ders boş geçmesin diye  sınıfa  “fen bilgisi nedir? “ diye bir  soru yönelttim. Bir el kalktı oradan  lacivert hırkalı dünya tatlısı gözleri çakmak çakmak bakan bir çocuk ““Fen bilgisi Orta Asya´dan Türklerin getirdiği  ilimdir…. “ diye başladı ve devam etti.  İşte o an anladım ki bu çocukta bir şey var ve cesaretini hiç kırmamak lazım. Velhasıl kelam bizi yanıltmadı. Önce TSK´mızın onurlu bir askeri, şimdide Türkiye´nin önde gelen bir Belediye Başkanı Oldu. Ben Sayın Başkanımızı her zaman gösterdiği cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Ve her daim biz öğretmenlerin olarak yanındayız, arkandayız diyorum” diyerek sözünü tamamladı.
ŞEHİDİMİZ UNUTULMADI..
Başkan Mehmet Türe ile aynı dönem mezun ve aynı  zamanda çocukluk arkadaşı olan  Şehidimizde unutulmadı. 1994 yılında Şehit olan Teğmen Ahmet Tor´la ilgili anılarından paylaşıldığı gecede Emekli Öğretmen Abdullah Uysal   İskenderun´a  gittiğim zaman tesadüf eseri  bir kışla gördüm. “Şehit Teğmen Ahmet Tor Kışlası” hem çok mutlu oldum, hem çok duygulandım. “ şeklinde duygularını dile getirdi. Yemeğin sonunda Başkan Türe tarafından öğretmenlerine birer hediye taktim edildi.  Gece şarkılar, türküler eşliğinde devam etti.gündem015 gündem016

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com