logo

Anamur Reklam

Behiç Çelik’ten sert açıklama

6 Ekim 2018062İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul’daki evinin önünde bir grubun toplanarak slogan atması siyasette tansiyonu yükseltti.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu gece 15-20 çocuk İYİ PARTİ Genel Başkanı MERAL AKŞENER’in evinin olduğu sokakta slogan atarak bir kadının evine saldırı girişiminde bulunmuşlardır. Töre ve edep yoksunu bu çocukların azmettiricisi baş çakallar elbette bilinmektedir. Bitişlerinin böyle olması çok vahim. Bunlara sadece acıyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ise ülkücülerin oyuna gelmemesi çağrısında bulunarak, “Türk Milliyetçilerini birbirine düşürmekse amacınız, bilin ki edep ve töre bilen hiç bir ülkücü bu oyuna gelmez. Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir. Başaramayacaksınız.
Andımız var beş bin yıllık ecdadımıza, Türk’ün büyük ATA’sı Atatürk’e, Cennet mekan Başbuğum Alparslan Türkeş’e. Sözümüz var Aziz Türk Milletine Türkiye İYİ olacak” mesajını paylaştı.”6 Ekim 2018063

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de “Sayın Genel Başkanım Meral AKŞENER, Dün Yanındaydık, Bugün Yanındayız, Yarın da Yanında Olacağız…” diyerek Akşener’e destek mesajı yayınladı.6 Ekim 2018064

İYİ Parti Başkanlık Divanı adına açıklama yapan Cihan Paçacı da şunları söyledi:

“Dün akşamdan bu yana, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in şahsında, Türk siyaseti, tarihinde örneği görülmemiş seviyesizlikte bir saldırı ile karşı karşıyadır.

Yaptıklarının kendisine ve “büyüğüne” hatırlatılması karşısında söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Sn. Devlet Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur.

Büyük Türk milleti;

Yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği, tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz.

Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece karanlığında bir kadının kapısına adam yollamak, geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur.

Türkiye’nin Erdoğan-Bahçeli ortaklığı tarafından derin bir siyasi, idari ve ekonomik krize sürüklenmesi karşısında, İYİ PARTİ’nin sözü ve duruşu milli vicdanda karşılık bulmuştur.

İYİ PARTİ olarak, kriz, af teklifi ve ikinci kozmik oda vakası olan McKinsey anlaşması konularında, mağdurun, mazlumun, milletin yanında durduk. Bu karanlıkta Türk Milleti’nin işaret fişeği olduk. Hakikati en gür sesle haykırdık ve duyurduk.

81 milyon emin olsun ki, böyle yapmaya devam edeceğiz. Milletimizin “git” dediği yere kadar gideceğiz, “ol” dediği yerde olacağız.

İYİ PARTİ’ye kurulmak istenen “kriminalize etme kumpası”na düşmeyeceğiz. Meşru siyaset zeminini hiçbir surette terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz.

Türkiye 8 şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumlularını, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşenirken izleyenleri konuşmalıdır.

Bunu engellemek için oynanan oyunu görüyoruz.

Siyaset, bir Genel Başkan’ın evinin önüne gece yarılarında ana kuzularını göndererek yapılacak iş değildir. Tehdit ve üslupsuzluk, siyaseti sokak raconu seviyesine düşürmemelidir.

Bu gün iktidarın ”her istediğimi yaparım” keyfiliğinin arkasında, şahsına yapılan onca hakareti sineye çekerek iktidara siyasi avans veren MHP Genel Başkanı’nın desteği vardır.

Memleket  için kavga vermiş  bir kadronun kurucu iradesi İYİ Partiyi millete hediye etmiştir.

Bizler kavgası milletine sevdası olmuş insanlarız. Siyaset, ümidi yönetmek iddası ile yapılır. Milletimizin karşı karşıya olduğu ağır ekonomik, siyasi  şartların iyi yönetilememekten kaynaklandığını biliyoruz..

Siyasetin mecrasının da, milli iradenin tecelligahı Milli Meclis olduğuna inanıyoruz..

Varlığımız ve yürüyüşümüz bu gerçeğin ışığındadır..

Siyaset Genel Başkanların evlerinin önünde gece yarısı saldırıları ile yapılacaksa önüne gidilecek en son ev, Meral Akşener’in  evidir.

Ağırlaşan şartlar altında yaşayamaz hale getirilmiş milletimizin intihar ettiği günlerde iktidar partisinin kapısına gitmesi gerekenler,

Sekiz şehidimiz için sarayın kapısını çalması gerekenle;

Yerlerinden kalkmıyor ve bir Türk kadınının evine, başka anaların çocuklarını gönderiyorsa, hepimizin dikkat etmesi gereken bir oyunla karşı karşıyayız demektir..

Milletimiz şunu bilsin ki;

İYİ PARTİ, saray entrikalarını boşa çıkaracak basirete, ferasete ve cesarete fazlasıyla sahiptir.

İYİ PARTİ, kula minnet eylemeyenlerin partisidir.

İYİ PARTİ, ona buna eyvallah etmeyenlerin partisidir.

İYİ PARTİ, sinsi karanlıklarda kapısına dayandığınızda karşınıza çıkıp töresizliğinizi yüzünüze haykıran Meral Akşener’dir.

Biz İYİ PARTİ’yiz;

Biz gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz..

Sizler de, büyük ve küçük ortaklar olarak, böylesi garip oyunların peşinde koşmak yerine, iktidar sorumluluğunu yerine getirip, kan ağlayan milletimizin dertlerine çare bulun..

Türk siyasetinin selameti için, başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, siyasetin tüm kurum ve aktörlerini bu sorumsuzluğa tavır almaya davet ediyoruz.”

CHP’li vekil Başarır’dan soru önergesi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önünde toplanan grupla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yazılı olarak yanıtlaması isteğiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Başarır, “Cumhur İttifakında yer alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söyledikleri ortadayken ve bu olaylar yaşanırken güvenlik güçlerinin ortalıkta olmaması oldukça manidardır. Birkaç kişi bir araya gelip protesto hakkını kullanmaya çalışırken yüzlerce güvenlik görevlisi müdahale için hazır bulunmakta ama ne hikmetse muhalefet partilerine veya muhaliflere yönelik bu tarz saldırılarda ortada kimseler olmamaktadır” açıklamalarına yer vererek şu soruların yanıtlanmasını istedi:

 1. Güvenlik güçlerinin İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in evinin önüne geliş saati kaçtır?
 2. Sayın Akşener’in evinin önünde toplanan gruba neden müdahale edilmemiştir?
 3. Sayın Akşener’in evinin önüne giden gruptan kimliği tespit edilen ve gözaltına alınan olmuş mudur?
 4. Yaşanan gerginliğe rağmen Sayın Akşener’in evinin önünde ya da İYİ Parti Genel Merkezi önünde neden tedbir amaçlı önlem alınmamıştır?
 5. Haftalardır sadece kayıp yakınlarını arayan Cumartesi Annelerinin oturmasına bile müdahale eden, basının görüntü almasını engellemek için şiddet uygulayan güvenlik görevlileri, neden Akşener’in evinin önüne gitmemiştir?
 6. 3. Havalimanı işçileri tahtakurularını protesto ederken müdahale eden güvenlik güçleri, Akşener’in evinin önündeki gruba neden müdahale etmemiştir?
 7. Aynı olay Sayın Bahçeli’nin evinin önünde olmuş olsa müdahale edilir miydi?
 8. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ı protesto etmek için Kaçak Saray’ın önüne 1 kişi dahi gelse onlarca güvenlik görevlisi müdahale ederken, Sayın Akşener’in evinin önündeki gruba neden müdahale edilmemiştir?
 9.  İçişleri Bakanı olarak Sayın Akşener ile olay sonrası irtibata geçtiniz mi?
 10. Dün gece yaşanan güvenlik zaafiyeti nedeniyle Ankara Valisi veya Ankara Emniyet Müdürü hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılacak mıdır? Ankara Valisi ve Emniyet Genel Müdürü söz konusu olay yerine gitmiş midir?
 11. Sayın Akşener’in evinin önündeki grubun toplanmasına göz mü yumulmuştur?”
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com