logo

Anamur Reklam

Belediye Meclisi’nden ‘doğalgaz’ kararı

Anamur Belediye Meclisi, doğalgaz dağıtım şebekesi için belediye sınırları içerisinde altyapı çalışmaları yapılmasını oy birliğiyle kabul etti.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç başkanlığında olağanüstü toplanan mecliste, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından dağıtım lisansı verilen Aksagaz Dağıtım şirketinin belediye sınırları içindeki tüm sokaklarda şebeke için kazı çalışması yapması ve bu çalışmalarda meydana gelecek tahribatı şirketten ücret talep etmeden belediyenin onarması oy birliği ile kabul edildi. Kara göre, dağıtım şirketinin şebeke yapım çalışmaları kapsamında imar ve alt yapı bilgi sisteminden de yararlanmasına izin verilecek.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, fizibilite çalışmalarının ardından Anamur’a doğal gaz boruları döşenmeye başlar başlamaz belediye olarak altyapı hazırlıklarına başlayacaklarını söyledi.
Altyapı çalışmaları sırasında vatandaşlardan ve esnaflardan anlayış isteyen Kılınç, doğalgazın düşük faturayla aile bütçelerine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.
Belediyenin yaptığı diğer çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Kılınç, şunları söyledi:
“Sekiz buçuk ay olmasına rağmen 20’ye yakın aracımızı araç parkımıza ekledik ve bugün her iki yönden Anamur’un köylerini yukarıdan başlayarak hilal şekliyle hızlı bir şekilde sorunlarını çözerek aşağıya doğru inmekteyiz. Köylerimizin girilmemiş bölgelerine girerek bunları büyük oranda çözdük. Geriye kalan kısmını da inşallah en kısa zamanda neticelendirmek için hızlı bir şekilde çalışmaktayız. Yine bunun yanında vatandaşımıza söz vermiş olduğumuz asfalt şantiyesini en kısa zamanda kurmak üzereyiz. Bütün siparişlerimiz verildi. Bütün ihalelerimize çıkıldı. Ve bütün araçlarımız yapılma noktasında. Taş ocağımızla ilgili izinlerimizi inşallah almak üzereyiz. Ve Anamur’umuzdaki asfalt yol çalışmalarında hızlı bir şekilde 2020 yılının ilk günlerinde inşallah başlamak istiyoruz. Ama bunun da yanında en önemli konularımızdan birisi de Anamur’a doğal gaz gelme noktasındaki vaatlerimizdi. Bugün Anamur’umuza bu adımı atmış olduk. Anamur Belediyesi olarak Belediye Meclis üyelerimizin tümüyle beraber oy birliğiyle bunu meclisimizden geçirdik. Geçen hafta bulunduğumuz Ankara’daki Botaş Genel Müdürlüğümüzde yapmış olduğumuz görüşmelerde de doğal gazın boru hattıyla Anamur sınırına kadar gelip iç çalışmayı Aksa yapacaktır. İnşallah en kısa zamanda Anamur’umuza doğal gazla ilgili kazmayı vuracağız. Şimdiden memleketimize bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com