logo

Anamur Reklam

Bilge Koleji açıldı

Anamur Hızır Sağlık Meslek Lisesi bünyesinde Bilge Koleji adında yeni bir okul açıldı.
Okul Müdürü Mustafa Yıldız, yaptığı açıklamada, yeni yapılanma ve yürütülen çalışmalarla ilgili şu bilgilendiri verdi:
“İçinde bulunduğumuz kurum 2013-2014 Eğitim- öğretim yılında Özel Anamur Hızır Sağlık Meslek Lisesi olarak açıldı. Kayıtlı öğrencilerimiz Hemşire ve ATT( Acil Tıp Teknisyeni) olarak mezun olacaklardı. Bir yıl sonra değişen bir kanunla okulumuzun adı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyacak öğrencilerin de hemşire yardımcısı ve sağlık bakım teknisyenliği, ebe yardımcılığı olarak mezun olmalarına imkan tanıyordu.
Bu yıl yedinci sene eğitim ve öğretime devam ederken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanında ikinci bir okul olarak Bilge Kolejini de açmış bulunmaktayız. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bölümümüz kademeli olarak kapatılacak. 2019-2020 Eğitim-öğretim yılında 9.sınıfa öğrenci kaydı yalnız Bilge Koleji kısmına alındı, Mesleki ve Teknik Anadolu kısmına alınmadı. Yani 3 yıl sonra burada meslek okulu olmayacak, sadece Bilge Koleji olarak devam edecek.
Amacımız öğrencilerimizi sadece liseden diploması olan öğrenciler olarak mezun etmek yerine hayata hazırlamayı amaçlamaktayız. Sosyal hayatın içinde daha aktif rol alma becerisi olan, toplumla kaynaşmış, yaşamın gerçeklerini görmüş, aktif yaşama katılma bilinci oluşmuş kişiler olarak yetiştirme azmindeyiz.
Araştıran, çevresini tanıyan, olaylar hakkında bilgi sahibi, geleceği görebilen, planlar yapan kişiler olabilmeleri için neler yapabileceğimizi düşündük. Sosyal ve sportif aktivitelerin yanında yaptıklarımız, paylaşımlarımızın toplum tarafından kabul görmesi için de araştırma yapmamız gerektiğinin farkında olabilmek için üç aylık sürelerle çıkacak” Bak keyfine “adlı bir dergi çıkarmaya karar verdik.
Dergimiz tamamen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin emeği ile yayınlanacak. Bu derginin sürdürülebilmesi hem okulumuz hm de eğitim camiası açısından eminim büyük bir önem arz edecektir. Çocuklarımızı bu dergiye kazandırma ,kendi kazançlarına araştırma yapma, yazma, duygularını anlatma ve farklı bakış açıları yakalama farkındalıkları kazanacaklar. En başta okuma alışkanlığı kazandırmak en önemli hedefimizdir. Bir iş yapma, olumlu birkaç ayrı konuda beceri kazanmaya dönüşecektir.
Dergimizde her sayıda bir kurum ve kuruluşun amirini tanıtma ve bakış açısını yayınlamayı hedefliyoruz.
İlk sayımızda Kaymakamımız İsmail Gültekin beyi ziyaret ederek engin görüşlerinden faydalanmayı düşündük. Nazik, babacan kişiliğiyle bizleri onore ettiler. İlk röportaj bizim için önemliydi. Bu kadar yüksek bir motivasyon hepimizin bu konuya daha bir iştahla, hevesle ve gayretle sarılmamıza sebep oldu. Yaptığımız röportajımızı dergimizde yayınlayacağız. Ancak burada bize yüksek moral ve motivasyon kazandıran sayın kaymakamımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com