logo

Anamur Reklam

BNP Paribas Cardif’in “Yıldız Kalpler’i Toplumu Destekliyor

 

Türkiye’de 2008 yılından bu yana bireysel kredi koruma ve hayat sigortacılığında hizmet veren BNP Paribas Cardif, kurumsal sosyal sorumluluk projelerine “Yıldız Kalpler” ekibi ile devam ediyor. Gönüllü çalışanlardan oluşan Yıldız Kalpler ekibi, ilk projesini hayata geçirerek, İstanbul Çeliktepe’de bulunan “Cengizhan Anadolu Lisesi”ne bilgisayar sınıfı kurdu.

BNP Paribas Cardif Türkiye, Gümüş Sertifika’ya sahip olduğu IIP (İnsana Yatırım Yapanlar) programı kapsamında kurumsal sosyal sorumluluk projelerini yeniden şekillendirdi. Sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek amacıyla gönüllü çalışanlar ile kurulan “Yıldız Kalpler” ekibinin ilk projesi İstanbul Çeliktepe’de bulunan “Cengizhan Anadolu Lisesi”nde bilgisayar sınıfını kurmak ve bilgisayarlarını teslim etmek oldu.

Sosyal sorumluluk projelerini 4 ana başlık altında topladıklarını belirten BNP Paribas Cardif Türkiye İK ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Taşçı Firuzbay, “BNP Paribas Grubu olarak, kurumsal sosyal sorumluk yaklaşımımızı vizyonumuz olan “Bugün ve yarın sizin için en değerli olanı korumak” mottomuz doğrltusunda dört ana odak alanı ile yeniden kurguladık. “Ekonomi, çalışanlar, toplum ve çevre” başlıklarında bugüne kadarki çalışmalarımıza daha çok İnsan Kaynakları departmanı olarak biz öncülük ederken, “Yıldız Kalpler” ekibimiz ile çalışanlarımızı sosyal sorumluluk konusunda daha çok teşvik etmeyi ve toplumsal gelişimimiz için de iyi bir örnek olmayı diliyoruz” dedi.

Firuzbay, BNP Paribas Cardif Türkiye olarak bugüne kadarki sosyal sorumluluk projelerini; WWF iş birliği ile yeşil ofis uygulaması, yeni yıl kermesleri, Zihinsel Engelliler Vakfı / AİP / TEGV / Koruncuk gibi vakıflar ile işbirlikleri ile özetlerken, projelerde amaçlarının işbirliği yaptıkları vakıflara hem maddi destek sağlamak hem de toplumsal bilinirliklerine katkıda bulunmak olduğunu paylaştı.

Ebru Taşçı Firuzbay, kurumsal sosyal sorumluluğun BNP Paribas Grubu nezdinde de çok önemli bir gündemi olduğunu iletirken, 2012’de kurulan «The Rescue & Recover Fund» «Kurtarma ve Yeniden İnşa Etme Fonu» ile de doğal afetlerden sonra insani yardım amacıyla global olarak kampanyalar düzenlendiğini ve finansal destek sağlandığını aktardı.

Bilgi İçin:

GoodWorks

Eda Akyüzlü Şimşek – eda.akyuzlu@goodworks.com.tr – 0533 471 16 90

Şeyda Bircan – seyda.bircan@goodworks.com.tr – 0 541 570 86 89

BNP Paribas Cardif Hakkında

Kredi koruma sigortalarında dünya lideri olan BNP Paribas Cardif, yeni yaşam tarzları ve alışkanlıklarla şekillenen günümüz dünyasında, performansa hizmet eden, yenilikçi tasarruf ve sigorta çözümleri yaratır. BNP Paribas’nın iştiraki olarak, kendine özgü iş ortaklığı modeliyle, farklı sektörlerdeki dağıtım kanallarıyla birlikte nihai tüketicilere sunulmak üzere çözümler geliştirir.

Avrupa, Asya ve Latin Amerika olmak üzere 3 bölgedeki güçlü konumuyla toplam 36 ülkede 100 milyon müşteriye hizmet veren BNP Paribas Cardif, bireysel sigortacılık alanında global bir uzman haline gelmiştir. BNP Paribas Cardif, dünya çapında yaklaşık 10,000 çalışanıyla 2016 yılında % 57’si Fransa dışından olmak üzere toplam 27.1 milyar Euro brüt yazılan prim üretimine ulaşmıştır.

BNP Paribas Cardif Türkiye Hakkında

BNP Paribas’nın sigorta birimi olan BNP Paribas Cardif, 2008 yılından bu yana Türk sigortacılık sektöründe, bireysel kredi koruma ve hayat sigortacılığı alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. 2010 yılı itibarıyla müşterilerine bireysel emeklilik ürünlerini de sunabilir hale gelen BNP Paribas Cardif Türkiye (www.bnpparibascardif.com.tr) emeklilik, hayat sigortacılığı ve elementer sigorta ürünlerine dair üç lisansı olan bir şirkettir. BNP Paribas Cardif Türkiye geniş ürün portföyü ve uluslararası vizyonu ile kısa sürede pazarda kapsamlı hizmet veren bir sigorta platformu haline gelmiştir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com