logo

Anamur Reklam

Bozyazı Belediyesi halka aşure ikram etti

gündem010Bozyazı Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Cuma namazı sonrası Kent Meydanında yapılan Aşure ikramında Bozyazı Kaymakamı Hayati Taşdan,  Belediye Başkanı Mehmet Ballı kendi elleri ile vatandaşlara aşure ikram etti.

Aşure ikramından önce Belediye Başkan Yardımcısı Birsen Atılkan katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada , “Muharrem ayını tebrik ederek”Muharrem Ayı hürmete şayan, sayısız nimet ve hikmetlerle dolu  bir aydır. Muharrem ayı aynı zamanda hüzün ve ibret ayıdır.

Muharrem ayında yaşattığımız aşure geleneğimiz kardeşliğimizin en güzel örneklerinden birisidir. Aşure,  paylaşmanın dayanışmanın ve birlikteliğin simgesidir.

Aşure; insanın zulme karşı duruşunu ve direnişini temsil eder. Bu ayda ikram ettiğimiz aşurenin Bozyazı’da birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ederim.

Tüm dinlere, tüm inançlara, tüm mezheplere, tüm ırklara, tüm dillere saygı duyan bir medeniyetten geliyoruz. Farklılıkları bir arada tutan inanç, öze bağlılık, hoşgörü ve sevgidir. Muharrem ayının ve aşurenin insanca yaşayabilmek adına bizlere rehber olmasını diliyorum. Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Biz aşureyi bu anlamı yükleyerek, bu idrake vararak ikram ediyoruz. Rabbimiz müsaade ederse yine önümüzdeki yıllarda da bu geleneği yaşatmaya devam edeceğiz. Aşure Günümüze ilgi gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum sevgi ve saygılarımı sunuyorum ”dedi.

Aşure dağıtımı etkinliğinde konuşan Bozyazı Kaymakamı Hayati Taşdanda Birlik ve beraberliklerinin her zaman daim olması dileğinde bulundu. Taşdan, “Muharrem ayı ve Aşure Günü tüm insanlarımıza hayırlı olsun. Muharrem ayı nedeniyle ilçemizde Bozyazı Belediyesi öncülüğünde ikram edilen aşure programımızda birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımızla bir arada olmak, mutlulukların en güzelidir. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim kılsın” dedi.

Belediye Başkanı    Mehmet Ballı’da birlik ve beraberliği sağlamak için Muharrem ayının güzel bir vesile olduğunu belirterek  bu mübarek aydan sevgi, muhabbet ve hoşgörü çıkarılması gerektiğini belirterek, “Rabbim muharrem ayını vatanımız, milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile kılsın, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Etem Kavun Kur’anı Kerim okudu. Yapılan duanın ardından Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdanve Belediye Başkanı  Mehmet Ballı birlikte aşure kazanının başına geçerek ikramda bulundular.gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com