logo

Anamur Reklam
16 Nisan 2018

Bozyazı Belediyesi polisleri ağırladı

Bozyazı Belediyesi, Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, Bozyazı Emniyet Müdürlüğü çalışanları ve eşleri ile bir araya geldi.

Etkinliğe, Belediye Başkan Yardımcısı Birsen Atılkan, İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici’nin eşi Duygu Ekici, emniyet mensupları ve eşleri katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Birsen Atılkan, etkinlikte yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Kahraman Türk Milleti’nin kahraman polislerinin gününü kutlar, saygılar sunarım. Bugün Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 173. yıl dönümü. Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan mutluyuz.

Milletin güvenliği ve huzuru için her zaman görevde oldunuz. Yaz kış, gece gündüz demeden çalıştınız. Toplumun asayişini sağladınız. Suçlularla mücadele edip, adalete teslim ettiniz.   Bizlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşaması için fedakârca çalıştınız.

Böylesine zorlu şartlarda çalışan polisimizi güçlü kılan değer, Türk Milleti’ne ait olma onurunu taşımaları, Türk Milleti’ne hizmet etme gururunu duymalarıdır.

Vatan, Millet, Bayrak en yüce değerlerdir. Bu değerler için şahadet şerbeti içen şehit polislerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Ahde vefa önemlidir. Ecdada vefa önemlidir. Bozyazı Belediyesi olarak Bozyazılı şehitlerimizin hatıralarını gelecek nesillerde yaşatmak, acılı ailelerinin acılarına ortak olmak, Bozyazı’da yaşayan bir arşiv oluşturmak için Bozyazılı şehitler belgeselini hazırladık. Bu anlamlı günde şehitler belgeselini sizlerle izlemek istedik. Davetimize icabetiniz için teşekkür ederim.”

Atılkan’ın konuşmasının ardından Bozyazı Belediyesi’nce hazırlanan Bozyazılı Şehitler Belgeseli, emniyet teşkilatı çalışanlarına sinema salonunda izletildi.

Belgeseli beğeniyle izlediklerini ve duygulandıklarını belirten Duygu Ekici, “Bu anlamlı günde teşkilatımızı unutmadığınız için, böyle kalıcı ve güzel bir çalışma yaptığınız için teşekkür ederim” dedi ve Başkan Yardımcısı Birsen Atılkan’a çiçek takdim etti.

Programın sonunda katılımcılara ikram yapıldı.16 Nisan 2018014 16 Nisan 2018015 16 Nisan 2018030 16 Nisan 2018031 16 Nisan 2018032 16 Nisan 2018033 16 Nisan 2018034 16 Nisan 2018037

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com