logo

Anamur Reklam

Bozyazı MHP kadın Kollarından 8 Mart kutlaması

anamurgündme004

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, MHP Kadın Kolları Başkanı  İlknur Ağlamış’ ın eşliğinde,    Bozyazı Belediyesinin bayan personelinin de katılımıyla Atatürk Anıtına  çelenk konuldu.

Çelenk konulmasının ardından etkinliğe katılan bayanlar Belediye Başkanı Mehmet Ballıyı ziyaret ettiler.

Misafirlerini belediye meclis salonunda ağırlayan Başkan Ballı günlerini kutladı. Günün anlama ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Ballı konuşmasında, “Eşimiz, arkadaşımız, kızımız, ablamız, kardeşimiz olarak hayatımızın her noktasında önemli bir yerde bulunan kadınlarımız, bugünümüzün ve geleceğimizin en kıymetli değerlerimizdir. “ Yaşamımızın her alanında varlıkları ile bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan olan kadınlarımız, her zaman başımızın tacıdır. Kadın, toplumun ve ailenin en önemli yapı taşıdır. Toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk kadını; daima sabrın,  özverinin, şefkatin ve sevginin kaynağı olmuştur.

Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakâr kadınlarımızın, toplumsal hayatta hak ettiği yere gelmesi katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi, tüm toplumun sorumluluğundadır.

8 Mart tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bizler kadınlarımızı senenin sadece bir gününde değil, her gününde hatırlayarak, onlara gereken hassasiyeti göstermeliyiz. Siz bizim yarımız değil her şeyimizsiniz.  Başta şehit eş ve anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” Dedi.

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Eski Kadın Kolları Başkanı Fatma Özdeniz ve tüm kadınlara çiçek vererek ikramlarda bulunarak günlerini kutladı. anamurgündme001 anamurgündme002 anamurgündme003

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com