logo

Anamur Reklam

BOZYAZI’DA İFTAR SOFRASI KURULDU

gündem018Bozyazılılar birlik beraberlik sofrasında bir araya geldi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Ramazan etkinlikleri programı 6. gününde Bozyazı’da gerçekleşti. 4.500 kişilik  iftar yemeğinde Bozyazılılar hep birlikte iftar açmanın mutluluğunu  yaşadı.

Bozyazı 15 Temmuz Demokrasi ve  Cumhuriyet   Meydanıönünde gerçekleştirilen etkinliğe, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Bozyazı Kaymakamı Hayatı Taşdan, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, MHP Bozyazı İlçe Başkanı Turhan Tuna, MHP Aydıncık İlçe Başkanı Hacı Salan, MHP Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, Bozyazı belediye meclis üyeleri, Bozyazı Mahalle muhtarları, Anamur Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Bozyazı Anamur basın mensupları  ve Bozyazılı  vatandaşlar katıldı.

İftar  Kur-anı Kerim tilaveti  ve dualarla açıldı.  Bozyazılılar, yaşanan terör olaylarında hayatını kaybeden şehitler için dualar etti. Şırnak’ta helikopter kazasında şehit olan 13 asker ve Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan çatışmada şehit olan 3 asker için Yasin-i Şerif okunurken, avuçlar şehitlere dua için semaya açıldı.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz,yemekte yaptığı kısa konuşmasında, “Her gün yeni şehadet haberlerinin geldiği bu dönemde Ramazan ayının birlik ve beraberliği pekiştirmek için bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Kocamaz, “Maalesef bu terör belası Ramazan ayını da dinlemiyor. Şehadet haberlerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Allah birlik ve dirliğimizi daim etsin, bu ülkeyi bölmek isteyen hainlere fırsat vermesin. Ramazan hepinizin bildiği gibi dayanışma ve paylaşma ayı, insanların birbirine yakınlaşma ayı. Ülkenin birliği ve bütünlüğü için hep birlikte bu ayı iyi değerlendirmek mecburiyetindeyiz. Dünyada yalnızlığa itilmeye çalışılan ülkemizi dualarla desteklememiz lazım” dedi.

Konuşmasının devamında iftar sofralarını dolduran Bozyazılılara teşekkür eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, gerçekleştirilen etkinliklerin görevde oldukları süre boyunca her Ramazan ayında yapılacağını ifade etti.

Yaptığı konuşmanın ardından Bozyazı Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği tarafından, verdiği desteklerden dolayı Başkan Kocamaz’a dernek üyelerinin yaptığı el yapımı tespih ve Ayyıldızlı Türk Bayrağı hediye edildi.

Etkinliğin sonunda tasavvuf müziğinin en seçkin örnekleri şair Ahmet Coşkun ve sanatçı Selami Durmuş tarafından seslendirilirken, sahnelenen sema gösterisi Bozyazılılara unutulmayacak bir Ramazan akşamı yaşattı. Etkinlikte ayrıca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı tarafından şiirler okundu. Başkan Kocamaz, şehitler için kaleme aldığı şiiri seslendirdi.gündem001 gündem002gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem012 gündem013 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021 gündem022 gündem023 gündem024 gündem025 gündem026 gündem027 gündem028 gündem029

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com