logo

Anamur Reklam
13 Temmuz 2019

Bozyazı’da işyerleri denetlendi.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, denetimle ilgili şunlar kaydedildi:
“İlçemizde yaşanabilir, huzurlu, vatandaşlarımızın rahat edebileceği güvenli bir ortam oluşturulması ayrıca kamuya ait yerlerin takibi ve korunması amacıyla ilçemizde faaliyet gösteren işletmelerin bir program dahilinde denetimi yapılmıştır.
Yapılan denetimde ilçemizde turizme yönelik hizmet veren sahildeki büfeler, çay bahçeleri, kafeler ve bu işletmelerin sahipleri esnaflarımız hem ziyaret edilmiş hem de işyerleri ile ilgili denetim yapılmıştır. Denetimlerde işletmelerde görülen eksiklikler tespit edilerek işyeri sahiplerine bu eksikliklerin giderilmesi ve kıyı işgallerinin kaldırılması için uyarılarda bulunulmuştur.
Ayrıca orman yangınlarına karşı hassasiyet gösteren bölgelerde piknik yapan vatandaşlarımızın uyarılması ve izinsiz ateş yakılmasının önlenmesi ve benzeri tedbirlerin alınması içinde uyarılarda bulunulmuştur.
Yapılan denetimler ile ilçede hizmet veren turizm işletmelerinin gıda üretiminin sağlanması, gıda iş yerlerinin teknik ve hijyenik koşullarının geliştirilmesi, kıyılarımızda denizin içine kadar ruhsatsız eklentilerin ve yapıların yasal olmayan bir şekilde faaliyet göstermelerinin önüne geçilmesi ve sektör çalışanlarının bilinçlendirilmesi yönüyle kalite standartlarının yükseltilmesi amacıyla ilçe turizmine olumlu dönüşlerin sağlanması hedeflenmektedir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com