logo

Anamur Reklam

Bozyazı’da okuma yazma kursu açılacak

Bozyazı’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında okuma yazma kursu açılacak.

Bozyazı Kaymkamı Hayatı Taşdan, konu ile ilgili olarak İlçe Seferberlik Kurulu üyeleriyle toplantı yaptı. Toplantıda, Okuma Yazma Seferberliği ile ilgili genelgede belirlenen takvime göre kurumların yapacağı çalışmalar değerlendirildi.

Toplantı sonunda yapılan açıklamada okuma yazma kursu açılacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“İlçemiz Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından okuma-yazma bilmeyen kişilere en yakın okulda okuma yazma kursu verilecek olup bu kurslara katılmak isteyenlerin en yakın okula veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Okuma-Yazma Kursları 5 Mart-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kursa katılmak isteyenlerin bu tarihten önce müracaat etmeleri gerekmektedir.

Toplantıya Bozyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Şube Müdürü M. Gazi Kırlangıç, Bozyazı Müftüsü Adem Bebek, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Aydul, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alaaddin Yaşar, Gürlevik Mahalle Muhtarı Ahmet Cesur, Denizciler Mahalle Muhtarı Fethi Eeraslan, Tekmen Mahalle Muhtarı Ahmet Gül, Kökobası Ortaokulu Müdürü Fatih Kovancı ve Kötekler İlkokulu Müdürü İbrahim Arı katıldı. 3 Mart 2018003 3 Mart 2018004

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com