logo

Anamur Reklam

Muharrem GARİP, “Bu Festival Kaçmaz…

gündem056Anamur, doğal güzellikleriyle ve tarımıyla Türkiye’nin en gözde, en mutena köşelerinden biridir. Elbette bunu söyleyebilmek için Anamur’u görmek ve biraz da yaşamak gerekir.

Hani derler ya anlatılmaz yaşanır diye…

İşte Anamur; tarihiyle, doğasıyla, sahili, kumsalı ve turistik bölgeleriyle ve elbette muzu ve çileğiyle ne kadar anlatırsanız anlatın kelimelerin yetersiz kalacağı mutlaka ama mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bunları elbette Anamur’u gören bilen veya Anamur’da yaşayan halkımız için değil, Anamur’u uzaktan duyan ama görmeyen insanımız için söylüyorum.

Bunun için de Anamur’da, Belediyemiz ve Belediye Başkanımız sayın Mehmet Türe’nin üstün ve yoğun çalışmaları sonucunda gerçekleşen bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptığını hatırlatmak isterim.

Evet işte Anamur’a gelip görmeniz için bir çok neden…

28-30 Temmuz tarihleri arasında Uluslararası Kültür ve Muz Festivali yapılacak. Bu yıl 11.si düzenlenecek olan festivalde adeta yok yok…

3 tane birbirinden değerli sanatçımız festivalde sahne alacak. Bütün isimleri çok yakından tanıyorsunuz. Orhan Hakalmaz, Kıraç ve Tuğba Yurt. Birbirinden değerli sanatçılarımız Anamur’da unutulmaz günlerin yaşanmasına vesile olacak eminim.

Konserlerin yanı sıra birçok etkinliğe de imza atılacak.

Dans gösterileri yapılacak, yürüyüşler düzenlenecek, stantlar açılacak ve yöresel tatlar misafirlerin beğenisine sunulacak.

Azerbaycan’dan ve Ukrayna’dan konuklarımız olacak. Bizlere üç gün boyunca halk dansları gösterisi sunacaklar. Anamur uluslararası anlamda bir festivale imza atacak.

Sevgili dostlar, kendi adıma çok heyecanlıyım, Anamur’da böyle bir festivalin düzenlenmesi Anamur adına oldukça önemli bir etkinlik. Her yıl gelişerek, güzelleşerek ve içeriği genişleyerek devam eden bu festival, hem ülkemizde hem de yurt dışında Anamur’un layıkıyla tanıtılmasına vesile olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan festivallerin Anamur’a geri dönüşümünü çok iyi sonuçlar vermişti. Bu yıl daha da güzel sonuçlar alınacaktır.

Anamur her şeyin en iyisini hak ediyor elbette…

Şu an devam eden İskele Alışveriş Günleri’nden sonra Kültür ve Muz Festivali Anamur’a çok daha güçlü bir ivme kazandıracaktır. Hemen sonrasında da Fuar çalışmalarına başlanacaktır. Anamur’u güzel ve hareketli günler bekliyor bu kesin…

Tabi bu konuda, bu işin mimarını anmadan geçmemek lazım. Belediye Başkanımız Mehmet Türe, Anamur’un kültürel anlamda gelişmesinde ve bu tür etkinliklerin layıkıyla yapılmasında en çok emeği geçenlerin başında geliyor. Bu nedenle Türe’yi tebrik etmek ve kendisine teşekkür etmek gerekir. Emeği geçen herkese de teşekkür ederim.

Anamur konuklarını ağırlamaya hazır. Ülkemizin dört bir yanından konuklarımız olacak, yurt dışından da misafirlerimiz var. Sizi de bekleriz. Çünkü bu festival kaçmaz…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com