logo

Anamur Reklam

BU İKİLİ ‘NİN MOBİL HİZMETİNDEN VATANDAŞ MEMNUN

gündem002DR. Uysal yardımcı hemşiresi Kargı köylüleri mobil hizmeti ile memnun ediyorlar

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan aile hekimliği ve mobil eczane uygulaması, kırsal kesimde yaşayan vatandaşları memnun ediyor.

2. Nolu Sağlık ocağında görevli Dr. Gülay Uysal ve yardımcı hemşiresi Şadiye Göktaş Kargı Aile hekimliği uygulamasıyla haftada bir köyleri tek tek gezerek, hastaları muayene edip, ilaçlarını yazıp, hastalıklarıyla ilgili ileri tetkik gerekiyorsa hastaları yönlendirip bilgilendiriyorlar.

Anamur İlçe genelinde bulunan uzak köylerde ikamet eden yaşlı, ağır ve yatalak hastalar için haftada bir gününü ayırıp, vatandaşa sağlık hizmeti sunan Uysal ve yardımcı hemşiresi Kargı planlanan çizelge doğrultusunda köylülerin ayağına kadar gidip gün boyunca bölgeyi tarayıp sağlık hizmeti veriyorlar.

Yaptıkları uygulmada muayene ettikleri hastaların hastalığı ile ilgili olarak da yönlendirme yaparak cami hoparlöründen yapılan anonslarla vatandaşa duyurulurken, muayene için belirlenen yere gelmeleri sağlanıyor.

Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren köylü vatandaşlar, “Köyde yaşayıp, yapılan aile hekimliği uygulamasından çok memnun olduklarını ifade ederek hastalar, acil olmadıkça doktora gitmediklerini belirtirlerken, “Şimdi bizim hastane veya bir sağlık kuruluşuna gitmemize gerek kalmadan doktor evimize kadar gelip, muayenemizi yapıyor ilaçlarımızı yazıyor. Tansiyon ölçüp, çocuklarımızın aşısını yapıyor, yani şehre gitmeden sağlık hizmetini köyümüzde alıyoruz. Bu uygulamadan çok memnunuz”  DR Gülay Uysal ve yardımcı hemşiresi Şadiye Göktaş Kargı’ya verdikleri hizmetten dolayı teşekkür ederiz”Dediler.

Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneğindeki başarısı ile köylüler tarafından yakinen tanınan Uysal ve Kargı buradaki yaptıkları Sosyal ve Kültürel anlamdaki başarılarını Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan mobil hizmetinde gösteriyorlar.

Gittikleri her bölgede Köylülerle bire bir görüşmeler yapıp sağlık sorunları ile ile ilgili her türlü desteği veren ikili köydeki vatandaşların birçoğunun ekonomik imkânsızlıklar, doğa ve yol şartlarından dolayı doktora ulaşmalarının zorluğunuda gidermiş oluyor.

Haftanın bir günü rutin olarak devam eden bu uygulama ile köyleri ziyaret eden Uysal Hastaların muayenesi, çocukların aşısı, hamilelerin gebelik takipleri gibi sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağında gerçekleştirerek Köylülerin sağlık açısından yaşanan sıkıntıları gidermiş oluyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulan bu hizmette görevli DR. hekim Uysal ve Hemşiresi Kargı’nın çalışmalardan çok memnun kaldıklarını söyleyen kadınlar ise, birçok sorunlarını bire bir görüşmeler yaparak “Mobil hizmet kapsamında köye kadar gelmek, vatandaşlarımızın işini çok kolaylaştırdı. Köyde vatandaşlarımızın muayenelerini yapıp ilaçlarını yazarken, tanılarını koyup tedavilerini yapmamız, bebeklerin, gebelerin takipleri, aşıları, köydeki vatandaşlarımızın işini kolaylaştırdı. Bu uygulamadan vatandaşın çok memnun olması nedeniyle biz de manevi olarak büyük huzur duyuyoruz” diye konuştular.gündem001 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

BU İKİLİ ‘NİN MOBİL HİZMETİNDEN VATANDAŞ MEMNUN” için 1 yorum

  1. şadiye kargı dedi ki:

    muhteşem bir haber .çok teşekkür ederiz..

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com