logo

Anamur Reklam

BURHANETTİN KOCAMAZ GELENEĞİ DEVAM EDİYOR

anamurgundem.com002Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus’ta düzenlenen 3’üncü Geleneksel Burhanettin Kocamaz Şiir Akşamı’na katıldı.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu yıl üçüncüsü gerçekleşen ve kendi adını taşıyan 3’üncü Geleneksel Burhanettin Kocamaz Şiir Akşamı’nda şiirseverlerle bir araya geldi. Tarsus Yapay Şelale Şiir Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da katılırken, ‘Su ile Şiirin Dansı’ bölümünde şairler Sedef Kavrık, Fatih Tutuk, Nermin Eker, Mehmet Karabulut, Fatmagül Özcan, İsmail Gül, Yurttaş Şahbaz, Salim Çakan, Mine Bahçeci, Kenan Şahbaz, Ümran Yıldırım, Hakan İlhan Kurt ve Nesrin Demirtaş şiirlerini okudu.

 

“Şiir gönüllerin buluşması, doğanın ortak dilidir”

 

Birbiri ardına okunan şiirlerle izleyicilere duygusal anlar yaşatan gecede bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Şiir gönüllerin buluşması, doğanın ortak dilidir. Duyguların mısralara dökülmesi ve bunun bu güzelliklerin toplumla paylaşılmasıdır. Edebiyatımızın birçok dalında önemli eserler ortaya konmuştur ama insanların gönlünü bir anda fetheden şiirler ve türkülerdir. Şiir her şeyin özetidir. Duyguların dilden kağıda dökülmesi, gönüllerde paylaşılmasıdır. Bu güzel akşamda sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

 

Zaman zaman annesini rüyasında gördüğünü belirten Başkan Kocamaz, yıllar önce annesine yazdığı ‘Anam’ isimli şiirini okuduktan sonra ömrü çileyle geçen babası için yazdığı ‘Bir Ömrü Çileyle Geçti Babamın’ isimli şiirini seslendirdi.

 

Gecede Volkan Müzik Grubu sahne alarak misafirlere eğlenceli anlar yaşatırken, şiir akşamlarını başlattığı için kendisine çiçek takdim edilen Başkan Kocamaz, katılımcı şairlere plaket verdi.anamurgundem.com003 anamurgundem.com004 anamurgundem.com005 anamurgundem.com006 anamurgundem.com007

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com