logo

Anamur Reklam

Büyükşehir 30 bin fidan dağıttı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ilçe ziyaretlerinde üreticilerle bir araya gelerek fidan dağıtımı gerçekleştirdi.
Fidan dağıtım törenlerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, İYİ Parti İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Anamur, Aydıncık ve Bozyazı İlçe Başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Kocamaz, “Her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanındayız. Fidan ve fide dağıtıyoruz. Geçmişte de dağıttık, çiftçimizi, üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz. Bugün dağıtacağımız fidanlar üreticilerimiz için hayırlı olsun” diye ifade etti.
Mehmet Ballı, “Mersin’e sahip çıkmak için Burhanettin Kocamaz’ın yanındayız”
Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ise Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a destek verdiğini ve vermeye de devam edeceğini ifade ederek “Ben ahde vefası olmayan insanı insan olarak kabul etmem. Biz ülkücü bir terbiye ile yetiştik. Ülkücü de eğilme, bükülme yoktur. Biz öyle gördük ve öyle olmaya da devam ediyoruz. Ulu Önderimiz Atatürk’ün sözünü tuttuk ve Mersine sahip çıkmak için Burhanettin Kocamaz’ın yanındayız. Bizler hepimiz Yörük çocuğuyuz. Bir 5 yıl daha Burhanettin Başkanımız kırsala hizmet etmeli. Biz Burhanettin Kocamaz’ı seviyoruz. Mersin’i sevdiğimiz için Burhanettin Kocamaz’ı seviyoruz. Burhanettin Kocamaz’ın bir 5 yıl daha hizmet etmesi lazım. Hak bildiğimiz yolda tek başımıza gideceğiz. Allah izin verirse hizmetin devamını sağlamaya çalışacağız” diye konuştu.
Mehmet Türe, “Burhanettin Başkanımızla omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz”
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise, “Büyükşehir Belediyemiz ile Anamur’a birçok hizmet yaptık. Bunları sizler çok iyi biliyorsunuz ve size daha çok hizmet yapacağız onları da biz biliyoruz. Köy yollarımız, grup yollarımızı ve daha planladığımız pek çok hizmeti hayata geçireceğiz. O inanç ve heyecan bizde var. Burhanettin Başkanımızla şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da omuz omuza vererek, ekiplerimizle birlikte Anamur’un hak ettiği hizmeti en iyi şekilde alacağından eminiz ” şeklinde konuştu.
İlk durak Aydıncık İlçesi
Fidan dağıtım törenlerinin ilkini Aydıncık İlçesi’nde gerçekleştiren Başkan Kocamaz, Aydıncıklı üreticilere 1260 adet ceviz, 1800 adet zeytin ve 1530 adet badem fidanı dağıtımı yaptı. Dağıtılan fidanlarla Aydıncık ilçesine toplam 38 bin 515 fidan ve fide desteği yapılmış oldu.
Anamurlu üretici fidanları ile buluştu
Aydıncık ilçesinden sonra Anamur’a geçen Başkan Kocamaz’ı Anamurlu vatandaşlar sevgi seli ile karşıladı. Başkan Kocamaz düzenlenen törenle Anamurlu üreticiye 1410 adet ceviz, 8 bin 974 adet zeytin ve 2 bin 378 adet badem fidanı dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtılan fidanlarla birlikte Anamur’da 2014 yılından bu yana toplam 25 bin 753 adet fidan desteği yapılmış oldu.
Bozyazılı üreticinin yüzü gülüyor
Başkan Kocamaz’ın fidan dağıtım törenlerinin son durağı ise Bozyazı ilçesi oldu. Bozyazı ilçesinde ise 2 bin 95 adet ceviz, 1980 adet zeytin fidanı dağıtımı ve 1380 adet badem fidanı dağıtımı yapıldı. Yapılan dağıtımlarla Bozyazı ilçesine toplam 11 bin 759 fidan desteği yapılmış oldu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com