logo

Anamur Reklam

BÜYÜKŞEHİR, 5. AKILLI ŞEBEKELER VE ŞEHİRLER FUARI’NA DAMGASINI VURDU

anamurgundem.com009Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği, bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Uluslararası Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda (ICSG 2017) Mersin Büyükşehir Belediyesi rüzgârı esti.

19-21 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar ve kongrede, akıllı şebekelerin ve şehirlerin sağlayacağı sosyal faydalar, akıllı şehirlerin tasarımları ve standartları, siber güvenlikleri gibi konular ele alırken, 318 stantta ürün ve faaliyetler sergilendi.

Bu yıl 5.’si düzenlenen fuarda ilk kez yerini alan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standı ise katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Teknolojik sistemleri yakından takip eden ve yenilikçi belediyecilik anlayışı ile Mersinlilere geniş vizyonu ile hizmet veren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standında Akıllı Bisiklet Projesi, Göz Göze Programı, Akıllı Ulaşım ve Otobüsüm Nerede uygulaması, Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi, Engelsiz Mersin Portalı, VR Mersin uygulaması gibi birçok hizmet tanıtıldı.

Katılımcılardan yoğun ilgi gören stantta özellikle Mersin’in 360° Sanal Tur Yöntemi ile tanıtımının gerçekleştirildiği VR Mersin uygulaması ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. 272 noktada hava-kara, gece-gündüz çekimlerinin yer aldığı uygulama ile Mersin’in sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerlere hızlı, güncel ve güvenilir bir şekilde ulaşabilmenin keyfini yaşayan misafirler VR Mersin’e tam not verdi.anamurgundem.com010 anamurgundem.com011 anamurgundem.com012 anamurgundem.com013 anamurgundem.com014

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com