logo

Anamur Reklam

Büyükşehir müdahil oldu, gözler Anamur Belediyesi’nde

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Çevre ve Doğa Derneği’nin (MERÇED) balık çiftliklerine karşı açtığı davaya müdahil oldu.
Anamur’dan başlayarak Silifke’ye kadar kurulması planlanan 20 balık çiftliği için bakanlığın ÇED raporlarını kabul etmesinin ardından MERÇED, yürütmenin durdurulması talebiyle ilgili mahkemelerde dava açtı. Bu kapsamda MERÇED Anamur Temsilciliği, Anamur’un Çamlıpınaralı, Demirören ve Uçarı köylerinde kurulması planlanan 6 balık çiftliğine karşı dava açtı.
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MÜDAHİL OLDU
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in balık çiftliklerinin kurulmasına karşı MERÇED’in açtığı davalara müdahil olacaklarını açıklamasının ardından belediyenin görevlendirdiği avukat, davaya müdahil oldu.
Seçer, daha önce konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada, “Balık çitlikleri konusunda ben emenim ki diğer partilere mensup üyelerin hassasiyetleri de yüksek. İstihdam oluşturalım, milli ekonomiye katkı sunalım ama bunu yaparken kaş yapalım derken göz çıkarmayalım, çevreyi katletmeyelim” demişti.
ANAMUR BELEDİYESİ’NİN DE KATILMASI BEKLENİYOR
Bu arada balık çiftlikleri konusu, Anamur Belediye Meclisi’nde de gündeme gelmiş, partilerin ortak bir komisyon oluşturarak rapor hazırlaması oy çokluğuyla kabul edilmişti.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da çevrecilerle yaptığı görüşmede, Anamur’da çevreye zarar verecek her türlü faaliyetin karşısında olacaklarını belirterek, davaya müdahil olabileceklerini kaydetmişti.
Anamur Belediye Meclisi’nin 10 Haziran 2019 Pazartesi günü yapılacak haziran ayı toplantısında komisyonun hazırladığı rapor görüşülecek ve davaya müdahil olma konusunda karar alınacak. Meclisin, davaya katılma yönünde karar vermesi bekleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com