logo

Anamur Reklam

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇANAKKALE İÇİN KIRIK BUĞDAY ÇORBASI

anamurgundem.com060Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde Muğdat Camii ve Mezitli Merkez Camii’nde sabah namazından çıkan vatandaşlara Çanakkale şehitleri anısına kırık buğday çorbası dağıttı.

Mersin büyükşehir belediyesi 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. yıl dönümü nedeniyle vatandaşların hem içini ısıttı hem de Çanakkale’de zafere giden yolda şehit olan askerler anıldı.

Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanların o günkü şartlarda asker karavanası olan kırık buğday çorbasının ikram edilmesine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanlarımızı bir nebze olsun anlamak için, vatandaşlarımıza o günün şartlarında askerlerimizin karavanası olan kırık buğday çorbası ikram ettik. Gözünü kırpmadan ‘Çanakkale geçilmez’ sözünü şanlı tarihimize altın harflerle yazan Çanakkale şehitlerimizin içtiği çorbadan içerek onları daha iyi anlamaya çalıştık” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla sergilenen “1325 Tevellüd” isimli tiyatro oyunu öncesinde de Çanakkale ruhunu yaşatmak için Kongre ve Sergi Sarayı girişinde tiyatroyu izlemeye gelenlere kırık buğday çorbası ikram edildi. anamurgundem.com061 anamurgundem.com062 anamurgundem.com063 anamurgundem.com064

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com