logo

Anamur Reklam

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARIMA DESTEK SÜRÜYOR

anamurgundem.com053Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından tarıma destek kapsamında bedelsiz olarak üreticinin hizmetine sunulan sulama borusu, drenaj ve sulama tesislerinin toplamı Mersin’in Kayseri ve Kilis’e olan uzaklığına erişerek 315 bin 13 metreye ulaştı.

 

Mut’tan Tarsus’a, Toroslar’dan Bozyazı’ya…

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığı ile tarıma verdiği desteklere hız kesmeden devam ediyor. Son iki yılda Mut’tan Tarsus’a, Toroslar’dan Bozyazı’ya kadar 110 mahalleye sulama borusu, sulama tesisi ve drenaj hizmetini bedelsiz olarak sunan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca bedelsiz olarak dağıttığı fideler, alternatif üretim imkanları ve üreticilere verilen eğitimlerle Mersin’in tarım kenti olması yolunda önemli yol kat etti.

 

Tarım için öncelikli ihtiyaçların başında gelen su problemini çözmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Bozyazı’ya 10 bin 932 metre, Aydıncık’a 4 bin 182 metre Mut’a 80 bin 535 metre, Gülnar’a 8 bin 102 metre, Silifke’ye 34 bin 118 metre, Erdemli’ye 46 bin 230 metre, Mezitli’ye 30 bin 930 metre, Yenişehir’e 10 bin 406 metre, Tarsus’a 15 bin 770 metre, Akdeniz’e 6 bin 474 metre ve Toroslar’a 19 bin 492 metre olmak üzere toplamda 267 bin 171 metre ücretsiz sulama borusu dağıttı.

 

Ayrıca sulama tesisi olarak tam 47 bin 842 metreye imza atan Büyükşehir Belediyesi, toplamda 315 bin 13 metre uzunluğa erişen sulama borusu, drenaj ve sulama tesisi ile Mersin’in Kayseri ve Kilis’e olan uzaklığına erişti. Büyükşehir Belediyesi’nin diğer destek ve hizmetleri dışında sadece sulama desteği uç uca eklenince Mersin’den Kayseri ve Kilis’e yol oldu.

 

Destekler devam edecek

 

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca Büyükşehir Belediyesi adına yapılan sulama desteklerinin 2017 yılında da artarak devam edeceği bildirildi. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu ile Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’nun müşterek raporunun oylandığı Büyükşehir Belediye Meclisi, desteklerin devamını oy birliği ile kabul etti. Buna göre Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükşehir sınırları içerisinde bulunan ve sulama kooperatifi bulunan mahallelerde ihtiyaç duyulan sulama borularının tarımsal üretime kazandırılmasına katkıda bulunulacak.

 

Edinilen bilgiye göre, Devlet Su İşleri sulama alanı dışında kalan ve projesi hazırlanan 317 bin metre sulama borusu, bütçe imkânları doğrultusunda üreticilerin hizmetine sunulacak.anamurgundem.com054 anamurgundem.com055 anamurgundem.com056 anamurgundem.com057 anamurgundem.com058

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com