logo

Anamur Reklam

Çad heyeti Anamur’a geldi

Çad Ankara Büyükelçi Asistanı Mahamat Abdoulaye Abdramane, merkezi Anamur’da bulunan Dünya Avrasya Tarım Derneği Başkanı Ahmet Şeref Gümüş’ü ziyaret etti.
Çad Ankara Büyükelçiliği ile Dünya Avrasya Tarım Derneği’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında Anamur’a gelen Abdramane ve beraberindeki büyükelçilik personeli Nuray Andaç, Dernek Başkanı Ahmet Şeref Gümüş ile birlikte Bozyazı Denizciler Kur’an Kursu’nu ziyaret ettiler. Burada hafızlık gelen öğrenci, ziyaret edilerek çalışmalar hakkında bilgi alındı.
Gümüş ve misafirleri daha sonra Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı makamında ziyaret ederek, iki ülke tarımıyla ilgili görüş alışverişinde bulundular.
Kılınç, ziyarette yaptığı açıklamada, Dünya Avrasya Tarım Derneği’ne yapacağı çalışmalarda gerekli desteği sağlayacaklarını kaydetti.
Abdramane ve Gümüş, daha sonra Anamur’daki bir muz serasını gezdiler. İlçedeki muz tarımıyla ilgili bilgi alan Abdramane, ziyaretinin ikinci gününde Erdemli Tarım Lisesi ve Alata Araştırma Enstitüsü’nü gezdi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Çad Büyükelçiliği’nden gelen misafirlerimiz Anamur ve Erdemli ziyaretlerinden memnun kaldılar. Ziyaretlerin devam edeceğini belirttiler. Bizleri de Çad Cumhuriyeti’ne davet ettiler. Bu konuya ilgi duyanlara dernek olarak gerekli desteği vermeye hazırız” dedi.
Gümüş, destek verenlere de teşekkür ederek, şunları kaydetti:
“Bu organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan dernek yöneticilerimize, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Bey’e, Bozyazı Müftülüğü Denizciler Kız Kur’an Kursu yönetimine, Erdemli Tarım Lisesi Müdürü Ramazan Koz Bey’e, Alata Araştırma Enstitüsü Müdürü Davut Keleş Bey’e ve teknik bilgilendirme yapan Mustafa Ünlü Bey’e, Ziraat Yüksek Mühendisi Cengiz Türkay Bey’e teşekkür ederiz.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com