logo

Anamur Reklam

Çetinkaya: ‘Çalışmalar yoğunlaştı’

Göreve seçilmesinin ardından her fırsatta ortak akıl vurgusu yapan Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, ilçe sokaklarına inerek vatandaşlarla buluşup ilçe halkının fikir, görüş ve önerilerini dinleyip çözüm için çalışmalar yapıyor.
Çetinkaya, vatandaşların fikir ve görüşlerine önem verdiklerini vurgulayarak, “Göreve geldiğimiz günden bu güne ne yapabiliriz, şehrimize dair neler kazandırabiliriz sorusunu çok sorduk. Bunun en doğru çözümünün vatandaşımıza kulak vermek, milletimizin sesine kulak vermek, onların ihtiyaçlarına yönelerek onları dinlemenin de aslında çözümün en iyi parçası olduğunu düşünerek her fırsatta vatandaşlarımızla buluşmaya gayret ettik. Beraberinde sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya geldik. Vatandaşlarımızı yönetim sürecinin içerisine dahil etmeye çalıştık. Bu süreç içerisinde çok güzel geri bildirimler aldık. Bu geri bildirimler zaman zaman yaşadığımız sorunlarla ilgili oldu, zaman zaman da şehrimize dair öneriler ve fikirler anlamında oldu ve halen daha devam ediyor” dedi.
Vatandaşların önerileri ve eleştirileri doğrultusunda hizmet üreterek ilçeyi kalkındırmak ve ilçe halkının hayat kalitesini yükseltmek istediklerini vurgulayan Çetinkaya, “Bu anlamda kış mevsimine yönelik hazırlıklar ile doğal afetlere karşı önleyici çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle kırsal kesimlerdeki yol sorunlarının kış bastırmadan çözülmesi için o bölgelerde çalışmaları yoğunlaştırdık. Şehir içinde de gerekli çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.
Çetinkaya, ilçe belediyelerinin Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmasının önemli olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
“Biz hiçbir siyasi ayrım yapmadan Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalışmalar yapmak ve halkımıza hizmet etmek istiyoruz. Bu fikrimizi de çeşitli vesilelerle dile getirdik. İlçemizin sorunlarını çözümünde ve ileride yapacağımız projelerde Büyükşehir Belediyesi ile el ele vermek istiyoruz. Vatandaşlarımızla sağladığımız diyaloğu kurumlarla da sağlayarak en verimli şekilde çalışmak hedefimizdir.”
Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Başkan Yardımcısı Ali Deniz, meclis üyeleri ve ekibiyle uyumlu bir çalışma ortamı sağladıklarını vurgulayarak, “Çalışmalarımızı gerçekleştirirken iktidarın da desteğini almak ve hükümet yatırımlarının ilçemize gelmesini sağlamak için yoğun çalışıyoruz. Halkımızın hak ettiği hizmetleri ilçemize kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com