logo

Anamur Reklam

CHP ANAMUR İLÇE BAŞKANI GÜVEN SALDIRIYI KINADI

Bu sabah Anamur Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne yapılan çirkin saldırı üzerine CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven yazılı basın açıklaması yaparak olayı kınadı.

CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven ‘in yazılı basın açıklaması şöyle;

Bugün sabah saatlerinde Anamur Devlet Hastanesi önünde ki Atatürk Anıtına saat 11.00 sıralarında bir saldırı gerçekleştirilmiş ve Anıt tahrip edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusuna ve Türk Milletinin ortak değeri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun hatırasına karşı yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Son günlerde ülke genelinde iktidar ve yandaşlarının sorumsuzca ve pervasızca yaptıkları açıklamalardan cesaret bularak ülkenin Kurucu Liderinin büstüne ve hatırasına saldırma cesaretini bulanlar bilmelidirler ki bu tür saldırılar; Mustafa Kemal Atatürk sevgisini bu milletin kalbinden söküp atamayacaktır. Bu meczup kişiler bilmelidir ki yaptıkları saldırı sadece bir anıta değil, Yüce Türk Milletine karşı yapılmış bir saldırıdır. Gün gelecek Yüce Türk Milletinin vicdan terazisi bu yapılanların ve buna çanak tutanların hesabını mutlaka soracaktır.

 

 

AYHAN GÜVEN

CHP ANAMUR İLÇE BAŞKANI

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com