logo

Anamur Reklam
07 Ağustos 2019

CHP Anamur İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

CHP Anamur İlçe Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı.
Toplantıya CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel, Alpay Antmen ve Ali Mahir Başarır, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, Bozyazı İlçe Başkanı Baykal Arıdeniz, Aydıncık İlçe Başkanı Hilmi Ekşi, Erdemli İlçe Başkanı Ali Yardımcı, Gülnar İlçe Başkanı Ahmet Barut, Gençlik Kolları İl Başkanı Ethem Güzel, Kadın Kolları İl Başkanı Pakize Esen, il ve ilçe yöneticileri ve partide daha önce görev almış partililer katıldı.
CHP ANAMUR İLÇE BAŞKANI YEŞİLÇAYIR: “PARTİLİLERİMİZİN DENEYİMLERİNDEN YARARLANACAĞIZ”
CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, açılış konuşmasında, parti tüzüğüne göre yapılan danışma kurulu toplantılarının, partinin genel politikaları açısından sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal konularda, bölge ihtiyaçlarına göre karar organlarının politika oluşturmasını sağlamak üzere yapılan istişarı toplantıları olduğunu söyledi.
Bu toplantıların sonucunda ilçe, il ve parti genel merkezinin politikalarına yön vereceğini ifade eden Yeşilçayır, “Bu bağlamda bugünkü toplantımızın konusu, 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde elde edilen başarıyı iktidarla taçlandırmak için ilçelerimizden başlayarak nasıl bir çalışma programı uygulanması gerektiğidir. İlçemizde geçmişte görev almış partililerimizin deneyimlerinden yararlanarak yeni bir yol haritası çıkaracağız” dedi.
CHP İL BAŞKANI AKTAY: “SORUMLULUĞUMUZ ARTTI”
CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin önünde yeni bir sayfa açtığını belirterek, şunları söyledi:
“Vatandaş sorunları yaratanları değil, çözüm sunanları tercih etti. Vatandaş, birlik, beraberlik, huzura oy vermeyi tercih etti. Sandıktan çıkan sonuç son yıllarda üzerimizde dolaşan karamsarlık bulutlarını dağıttı ve umudu yeşertti. Şimdi bu umudu büyütmek, Türkiye’nin huzura erişeceği, refaha ereceği günlere hazırlık yapmak biz CHP’lilerin en önemli görevidir. Türkiye’nin birleştirici gücü olan CHP’nin görev ve sorumluluğu daha da artmıştır. Bu süreçte partimizin birlik ve bütünlüğünü titizlikle korumakla mükellefiz. 31 Mart ve 23 Haziran’da başarıyı sağlayan yeni siyaset dilini ısrarla sürdürmeliyiz.
SEÇMEN PARTİCİLİK DEĞİL, BELEDİYECİLİK İSTİYOR
31 Mart öncesinde karşısında dikildiğimiz çarpık belediyeciliki anlayışına bizler, asla yönelmeyeceğiz. Seçmenin bizden particilik değil, belediyecilik istediğini, belediyeleri rant aracı olmaktan çıkarıp kaynakları halk yararına kullanmamızı beklediğini, belediye kadrolarında işin ehli, liyakat sahibi kişilerin görevlendirilmesini istediğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Zaten burada da kadrolar liyakat sahibi kişilerden oluşturulmaya başlandı, oluşturulmaya devam edilecek.
BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA DESTEK OLALIM
Kuşkusuz Büyükşehir Belediyesi’nden önemli hizmetler bekliyoruz. Önceki dönemde yaratılan tahribatın giderilmesini, istihdam yaratan, ekonomiyi hareketlendiren projelerin hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu konuda zaten somut adımlar atılmaya başlandı. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut yapısı, iktidarın müdahaleleri gibi gerçekler nedeniyle belediye başkanlarımızın işlerinin kolay olmadığını da görelim. Onlara destek olalım, güç verelim. İşimiz koyal değil ama bu dönemde zoru başaracağız. Belediye başkanlarımıza gerekli toleransı gösterelim.
ELEŞTİRİ YERİ SOSYAL MEDYA DEĞİL, BU TOPLANTILARDIR
Parti içi eleştirilerimizi kamuoyu önünde yaptığımız takdirde partimizin başarısından rahatsızlık duyanlar tarafından istismar edileceğini unutmayalım. Parti içi mekanizmalarla, şimdiki danışma kurulu toplantılarında olduğu gibi yada doğrudan belediye başkanlarımıza önerilerimizi ve eleştirilerimizi yazılı olarak yaparak kötü niyetli çevrelerin ağzına sakız etmeyelim. Ne söylemek istiyorsak burada söyleyelim. Eleştirilerimizi sosyal medyadan değil, burada yapalım. Ben bütün danışma kurulu toplantılarına katılarak öneri ve eleştirileri dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyorum.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇER: “İDARİ VE MALİ KRİZLERİ ATLATTIK”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de toplantıda yaptığı konuşmada, şunları söyledi:
“Seçimden sonra 4 ay geçti ve günler çabuk geçiyor. İstanbul seçiminin ertelenmesinden ve Türkiye’nin seçim gündeminden çıkamamasından herkes nasibini aldı. Biz de belediyeler olarak Türkiye’nin gerçek gündemine dönememesi nedeniyle zor bir süreç geçirdik. İdari ve mali anlamda krizler vardı ama bütün bunlar geçti. Anamur, bizim Antalya sınırındaki göz bebeğimiz. Buraya gerekli özeni gösetereceğimden Anamurlu hemşerilerimin kuşkusu olmasın.
BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIZ
Türkiye’de tüm gözler büyükşehir, il, ilçe ve belde belediyeleri olarak toplam 251 CHP’li belediye başkanında. Bizler başarılı olmak zorundayız. Yol yapmak, su getirmek yetmez. Daha fazlasını yapmak zorundayız. Yönettiğimiz büyükşehirler Türkiye nüfusunun yaklaşık yarısı. Türkiye ekonomisinin yaklaşık 3’te 2’si. Atacağımız her adım, yapacağımız her hizmet CHP’nin iktidarı için koyulan tuğladır. ”
Başkan Seçer’in ardından Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel, Ali Mahir Başarır ve Alpay Antmen de birer konuşma yaptı.
Danışma Kurulu toplantısı katılımcıların sorduğu soruların yanıtlanması ve önerilerinin dinlenmesiyle sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com