logo

Anamur Reklam

‘DEMOKRASİ’ YEŞİLLENDİRİLİYOR

gündem001 gündem002 gündem003 gündem004

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentsel tasarım projesi kapsamında Demokrasi Kavşağı’nda park yapım çalışmalarına başladı. Demokrasi Kavşağı’nın kent dokusu ile daha uyumlu olması amacı ile yapımına başlanan Demokrasi Parkı’nın 15 Temmuz’da tamamlanması planlanıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri kent estetiğini ve mimarisini geliştirmek amacı ile başlattığı çalışmalarına hız verdi. Limonluk Kavşağı olarak başlanan ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın talebi üzerine Belediye Meclisi’nin kararıyla ‘Demokrasi Kavşağı’ adı verilen kavşağa şimdi de park yapılıyor.

Göreve başladıkları zamandan bu yana kentin tarihi, kültürel ve doğal yapısını korumaya çalıştıklarını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise konuyla ilgili “Kentsel tasarım çalışmaları kapsamında ortaya çıkan eserlerimizin kent dokusu ile daha uyumlu olması için yeşil alan çalışmalarına hız verdik” şeklinde konuştu.

15 Temmuz’un yıl dönümünde açılışı yapılması planlanan Demokrasi Parkı, bin 507 metrekare alan üzerinde kurulacak ve 850 metrekare yeşil alana sahip olacak. 12 farklı bitki türünün yer aldığı Demokrasi Parkı’nda leylandi, alev ağacı, indica oya ağacı ve kurtbağrı gibi ağaç türlerinin yanı sıra kolyos ve rueliagibi çiçek türleri de bulunacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com