logo

Anamur Reklam

DR. UYSAL YILIN ÖDÜLÜNÜ HAKKINA VERDİ

anamurgündme022anamurgündme020Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen 8 MART dünya Kadınlar Günü organizasyonunu daha geniş kapsamlı organize ettiği için Yalçınkayalar Elit Yemekçilik tesislerinde yoğun bir katılımla‘Yılın Kadını’  Ödülünün hakkını veren engelli iki çocuk annesi Ebişe Kutlay’a verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Türe, Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, AK Parti  Kadın Kolları  Başkanı Funda Cop, ve çok sayıda davetlinin katıldığı organizasyonda açılış konuşmasını Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Dr. Gülay Uysal yaptı. Uysal Konuşmasına, hayatın her alanında kadınlara gereken değerin verilmesi gerektiği sözleri ile başlayarak şöyle devam etti. “Dünyanın tüm yükünü omuzlarında çeken tüm kadınlarımız, bizler için özeller, ancak engelli çocuklarına hayatını adayan annelerimizin değeri tartışılamaz. “Bu duygu ve düşüncelerle, siz değerli konukların huzurunda yaşamını engelli çocuklarına adayan kadınlarımızı kutluyorum.  Geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda ödüle layık görülen Karalar  Bahşiş Mahallesinden Ebişe & Adem  Kutlay çiftinin akraba evliliği nedeniyle  engelli olan iki çocuğuna bağlılığı, sevgisi, fedakarlığı ile, yılın kadını ödülüne layık görülen Ebişe  Kutlay kardeşimizi nacizhane sizlerin huzurunda ödüllendirmek  istedik. Amacımız engelli  bireylerinde var olduğu  gerçeğini  herkesin  bilmesini ve yanlarında  olduğumuzu hissettirmektir”Dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Türe’de yaptığı kısa konuşmasında, “Bizleri dünyaya getiren büyük bir şefkatle ve özveriyle büyüten, sevgiyi, saygıyı ve hayata tutunmayı öğreten kadınlarımız sevgilerin en büyüğüne, en yücesine layık.
Sabırla ve özveriyle geleceğin nesillerini yetiştiren, dünyanın en yüce görevini üstlenen tüm kadınlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

İlçe Mili Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan ise, doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında varlıklarını hissettiren, sevgi, şefkat ve cesaret adına yüreğinde ne varsa topluma karşılıksız verenlerin kadınlar olduğunu söyledi.
Ebişe Kutlay, ise konuşmasında , “Çocuklarının kendisine Allahın armağanı olduğunu ifade ederek, Çocuklarım  engelli olabilir bu annelik  duygularını  tatmama  engel değil. İki çocuğumuza da gücümüz yettiğince  en iyi şekilde bakacağız. Bizleri önemseyerek yalnız bırakmayan katılan tüm konuklara teşekkür ederim. “Ayrıca, Dernek Başkanı Dr. Gülay  Uysal’a  bu anlamlı ödülü için minnettarım”Dedi.

Etkinlikte bazı firmalar hediyeler vererek ailenin her daim yanında olduklarını gösterdiler.

Programın sonunda Anamur’a sosyal ve kültürel anlamda katkısı olan Kadınlarada plaket verildi.

Kükür Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Dernek Başkanı Dr. Gülay Uysal ve ekibi tarafından organize edilen bu anlamlı etkinlikte Hasan Doludeniz’in  şarkılarıyla  eğlenen  davetliler Dernek Başkanı Dr. Gülay Uysal ve ekibine  düzenledikleri organizasyon için teşekkür ederek, Bu tür organizasyonların diğer derneklere örnek olması dileklerinde bulundular.anamurgündme009 anamurgündme010 anamurgündme011anamurgündme002anamurgündme005 anamurgündme020 anamurgündme021 anamurgündme023anamurgündme018 anamurgündme019 anamurgündme024 anamurgündme025 anamurgündme027 anamurgündme028 anamurgündme029anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme006 anamurgündme007 anamurgündme008 anamurgündme009 anamurgündme010 anamurgündme011 anamurgündme013 anamurgündme014 anamurgündme015 anamurgündme016 anamurgündme017 anamurgündme019 anamurgündme023 anamurgündme025 anamurgündme026 anamurgündme027 anamurgündme030

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com