logo

Anamur Reklam

Dünya Astsubaylar günü Anamur’da çelenk töreni gerçekleştirildi

gündem014

Yeni Cumhuriyet Meydanında Gerçekleşen törene Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, basın temsilcileri, emekli askerler ve vatandaşlar katıldı.

Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende Atatürk Anıtına emekli askerler tarafından çelenk bırakıldı.
Tören açılış konuşmasını ise astsubaylar adına Emekli Astsubaylar Derneği Anamur Şube Başkanı Yaşar Gedik Yaptı.
Yaşar Gedik dernek hakkında bilgiler verdi. Sözlerine devam eden Gedik “Profesyonel askerliği seçmiş olan bizlerin tek amacı, yaşadığımız coğrafyada dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin bir arada huzur içinde yaşayabilmek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı korumak, kollamak ve gelecek nesillere aktarabilmektir. Ülkemizin huzur ve güvenini, milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan yıkıcı ve bölücü terör örgütleri ile iç ve dış mihraklar unutmamalıdırlar ki, laik, demokratik hukuk devletinin yılmaz savunucuları olarak bizleri her zaman karşılarında bulacaklardır.
“Birlikte Türkiye’yiz” sloganı ile yurdumuzun her köşesinde 65.000 çalışanı, 130.000 civarında emeklisi ve yurt genelinde 97 şubesi, 70.000 aktif TEMAD üyesi olmak üzere ailelerimizle birlikte yaklaşık bir milyon kişiyi bulan bizler, demokratik şartlar altında maddi ve manevi haklarımızı ararken, ne hak ettiğimizden fazlasını ne de kimseden imtiyaz bekliyoruz. Sadece ve sadece adalet, eşitlik ve saygı bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.
Tören sonunda Anamur Belediyesi tarafından çay ikramında bulunuldu. Bu sırada Başkan Türe emekli askerlerin sorularını yanıtladı.
“Her yıl farklı insanlar askerlerimiz kamp için ilçemize geliyor. Bazı yıllar çok görkemli, bazı yıllar mütevazı olarak astsubaylar günümüzü kutladık. Ben en son jandarma yüzbaşı olarak askerlikten ayrıldım. 2 dönemdir burada belediye başkanlığını yürütüyorum. Ama halen ruhum astsubay kıdemli başçavuş. Benim 2 kardeşim daha asker. Biz asker yetiştik. Anamur askerini sever. Anamur ülkemize çok fazla asker yetiştirmiş bir ilçe. Aslını unutan insanlardan bu memlekete hayır gelmez. Bu meslek kutsal bir meslek, bu meslek TSK’nın bel kemiği biz belediye personeli olarak bir tim askeri. Eminim anılarımızı anlatsak neler çıkar, çatışmalar, kucağımızda verdiğimiz şehitler…
Önce Vatan
Ben 2009 da aday olduğumda meslektaşlarımın siyasi görüş ayırt etmeksizin nasıl destek olduğunu biliyorum. Siyaset bir yana hepimizin ortak noktası vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve Atatürk bunun bilincindeyiz. Yani bu camia beni bu göre getirdi, ha gerekirse yine olsa yine üniformamı giyer giderim göreve.
Anamur Halkı bizi seviyor. Anamur halkı askerini seviyor. Allah razı olsun. Hepimizin tek gayesi önce vatan.” Dedi
Başkan Türe emekli askerleri Köşekbükü Astım Mağarasına bir akşam yemeğine davet ederek sözlerini tamamladı.gündem009 gündem010 gündem011 gündem012 gündem013 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021 gündem022 gündem023 gündem024 gündem025 gündem026 gündem027 gündem028 gündem029 gündem030 gündem031

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com