logo

Anamur Reklam

”E-Services Education” isimli proje Yunanistan’da Gerçekleşti

gündem001

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı tarafından desteklenen Erasmus KA2 Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde Yunanistan’la ortak olarak yürütülen ”E-Services Education” isimli proje kapsamında projenin 4. eğitim hareketliliğini gerçekleştirmek için Yunanistan’a giden Anamur heyeti Anamur’a döndü.

2015 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi (Karma) Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında  Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘nün Valide Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Zehra Marulyalı Spor Kulübü ile Yunanistan´ın Arta Şehrinde Ortaöğretim Milli Eğitim Müdürlüğü, Arta 1.Gymnasium Okulu; Trikala şehrinden AKETH Gelişim ve Eğitim Merkezi ile birlite yürüttüğü  “E-Services Education” projesinin 4. Yönetim Toplantısı 30 Eylül-5 Ekim 2017 tarihleri arasında Yunanistan’ın Arta şehrinde gerçekleşti.
Projenin yönetiminden sorumlu idareci ve öğretmenlerden oluşan 10 kişilik heyet Yunanistan’daki idareci ve öğretmenleri ile bir araya geldi.
30 Eylül-5 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak proje yönetimi ve ilerlemesi görüşüldü. Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan ve Arta Ortaöğretim Milli Eğitim Müdürü Ioannis Georgeiannis ‘in konuşmalarından sonra Trikala Aketh Eğitim Merkezi Proje Müdürü Spiros Ntouvlis platform içeri hakkında detaylı bilgi verdi ve Matematik dersi sundu.
Proje Koordinatörü Esra Öğür 2015 yılından bu yana yapılan eğitim toplantıları, projede çalışan öğretmenlere yönelik düzenlenen eğitimler ve yaygınlaştırma kapsamında yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptı. Çok amaçlı yenilikçi bir e-öğrenme aracı olarak oluşturulan ESE platformunda İngilizce, Kimya, Fizik ve Bilgisayar Teknolojileri kategorisinde ders içeriği oluşturan Türk ve Yunan öğretmenler oluşturdukları ders içeriklerinin sunumlarını yaptılar. Ayrıca ders oluşturulması ve kullanılan araçlar hakkında da küçük bir atölye çalışması yapıldı. Yine proje kapsamında hem elektronik ortamda hem de yazılı olarak oluşturulan Aile Rehberi çalışması Dr.Kleopatra Vasiliou ve Dora Karnetsi tarafından hem Türk heyete hem de Arta’da çalışan diğer idareciler, öğretmenler ve velilere sunuldu. Ortak okul 1.Gymnasium of Arta’da Fani Biskani önderliğinde İngilizce öğretmeni Aspasia Gorbaki’nin sunumu ile proje kapsamında yürütülen E-twinning projesi hakkında toplantı yapıldı ve okul öğrencileri tarafından katılımcılara mini konser verildi. Proje kapsamında kayıt altına alınması gereken belgeler, harcamalar, ödemeler ve yaygınlaştırma çalışmalarının görüşülmesinin ardından Türk katılımcılarına sertifikaları verildi. Kültürel aktiviteler kapsamında da Kilise gezisi, şehir gezisi ve Parga gezisi düzenlendi.gündem002 gündem003

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com