logo

Anamur Reklam

“Eğitim rant değil gönül işidir”

gündem090

Anamur Lider Final Temel Lisesi 2017–2018 eğitim öğretim yılına hazır

2017–2018 Eğitim Öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala Anamur’da Eğitim öğretim faaliyeti için hazırlık çalışmalarına bütün hızıyla devam eden Anamur Lider Final Temel Lisesi alanında uzman ve tecrübeli öğretmen kadrosu, kurum içi eğitim çalışmalarını ve yeni sezon planlamalarını yürüterek öğrenci kayıt işlemlerine devam ediyor.

Yeni eğitim öğretim yılına deneyimli ve dinamik kadrosu ile çıkacak olan Anamur Lider Final Temel Lisesi kurumda bina içi ve dışında yapılan yeniliklerin yanı sıra yeni idareci yeni müdür ve yeni öğretmen yüzü ile öğrencilerine hizmet vermek için kurum sorumluluğu bilinci ile eğitim öğretim vereceği 2017–2018 yılında başarılı bir eğitim -öğretim dönemi için kolları sıvadı.

Anamur Lider Final Temel Lisesi kurumunun yeni okul müdürü olarak görev alan bilgi ve birikimliliği ile bilinen Ethem Ziya Alıçlı ile kurumla ilgili yaptığımız görüşmede Alıçlı şu bilgileri verdi.

“ Öncelikli hedefimiz 2017–2018 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda eğitim görecek öğrencilerimizle mutlu öğrenci, mutlu öğretmen, mutlu velilerimizin  bir araya geldiği bir aile oluşturmaktır. Veli Öğretmen ve öğrenci birlikteliğinin geçmişe nazaran bizim dönemimizde dahada etkin kılınacağı kurumumuzda bu anlayış çerçevesinde her alanda örnek davranışlar sergileyen beğenilen bir eğitim kurumu olma anlayışıyla hareket edeceğiz. Geçmişe bir silgi çekerek gelecekte Liderlerin yetişmesi için kurum olarak çok titiz bir eğitim öğretim yılına merhaba diyeceğiz. Deneyimli ve dinamik insanları anlayan, rahatlatan, moral veren sevecen güler yüzlü öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimize 2017–2018 eğitim öğretim hizmeti vermek için tam kadro hazırız.

Alıçlı, “ Bu anlayışla eğitime hizmet eden insani değerlere saygılı karşısındaki insanları anlayan nesilleri yetiştirmeyi amaçladıklarının altını çizerek daha şimdiden kurum içi eğitim çalışmalarımıza kadromuz olarak başladık.  2017–2018 eğitim öğretim yılına geri sayımın başladığı şu günlerde Kurum olarak öğretmen öğrenci ve velilerimizle bir araya gelerek okul-öğrenci, okul-veli ön görüşmeleri ve kayıtlarımızı yapıyoruz. Kurumumuz Milli Eğitim müdürlüğümüzün ön gördüğü sistem çerçevesinde hareket ederek kayıt için gelen öğrencilerimizi bilgilendirerek onlarla eğitim konusunda sohbetler ederek okul yönetimi, öğretmen, öğrenciler ve diğer personeller arasında  karşılıklı saygı ve güven üzerine kurulu insani ilişkileri ve iletişim süreci, öğrencilerin gelişiminin ve akademik başarılarının güvencesi olduğunu belirterek Okullarda kurulan iyi insan ilişkileri ve iletişim sistemi,  konularında bilgilendirme yaparak alacakları eğitim sisteminin ilk hedefi, yarının ülke yönetimini ve iş pozisyonlarını devralacak düzgün, dürüst, düzeyli, inançlı, ilkeli ve çalışkan öğrenciler olmalarını isteyerek bilgi-beceri-tutum kazandırmanın yanında, onlara sevgi, saygı, mutluluk, hoşgörü, bağlılık, arkadaşlık, iyi geçinme, disiplin, düzen gibi kavramların kurumumuzda ön planda geldiğini aktararak onların biraz çaba ile sürekli başarabilecekleri hedefler koyarak, mücadeleci ve araştırmacı öğrenciler olmalarını isteyerek onlarla birlikte 2017–2018 Eğitim Öğretim yılına Anamur Lider Final Temel Lisesi olarak merhaba diyeceğiz. Bu vesile ile yeni eğitim öğretim yılının Ülkemize, Milletimize, İlçemize, Velilerimize, Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize ve diğer okullarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum sözleri ile konuşmasına son verdi.

 Kurumun diğer Öğretmen kadrosuda, “ 2017–2018 Eğitim Öğretim yılının geçmişte olduğu gibi gelecekte de Liderler yetiştirmeye hazır olduklarını ifade ederek,  Kurum ve kadromuz olarak hedefimiz başarılı çalışmalar yaparak kurumumuzda eğitim öğretim alacak öğrencilerimize en iyi eğitimi verip Liderler yetiştirmektir. Eğitim Öğretim yılımızın başarılarla dolu geçmesini temenni ederiz. Mutlu öğrenci mutlu öğretmen ve mutlu velilerimizle Kısıtlı zamanda başardık yine başaracağız”Dediler.gündem084 - Kopya gündem085 - Kopya gündem086 - Kopya gündem087 - Kopya gündem093 - Kopya gündem094 - Kopya gündem095 - Kopya gündem096 - Kopya gündem097 - Kopya gündem098 - Kopya gündem099 - Kopya gündem100 - Kopya gündem101 - Kopya gündem102 - Kopya gündem103 - Kopya gündem104 - Kopya gündem105 - Kopya gündem106 - Kopya gündem107 - Kopya gündem107 gündem108 - Kopya gündem108 gündem109 gündem110 gündem116 - Kopya

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com