logo

Anamur Reklam

Eğitim Sen 19 Mayıs’ı kutladı

Eğitim Sen Anamur Temsilciliği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı. Mesajda şunlar kaydedildi:
“19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde emperyalizme  ve köhnemiş bir sisteme karşı verilen mücadelenin başlangıç tarihidir.
Saray ve saltanat sahiplerinin ülke topraklarını emperyalizme peşkeş çektiği, ikili anlaşmalarla haraç mezat pazarladığı günlerde, Anadolu coğrafyasını savunmak için  harekete geçen, din, dil, ırk farkı gözetmeden birlikte mücadeleyi öne çıkarıp  zafere ulaştıran Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarını saygı ile anıyoruz.
Bugün bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin 100. yılını kutladığımız bu bayramı ve diğer ulusal bayramları itibarsızlaştırmaya yönelik entrikalar ile karşı karşıyayız. Kuruluş felsefesinde olduğu gibi, laik, demokratik, özgürlükçü, yurtta sulh, cihanda sulhu savunan tüm kesimler bu günün önemini iyi kavramalıdır.
Anamur Eğitim Sen olarak, demokrasiye ve özgürlüğe inanan tüm insanları, daha demokratik, daha ilerici, daha özgürlükçü bir cumhuriyetin inşası için mücadele etmeye,  19 Mayıs 1919 ruhuna sahip çıkmaya davet ediyoruz. Tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun .”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com